Advert
sandalye fabrikası karabük

Ak Partili Safranbolu Belediye Meclis Üyeleri İhraç Edilecek mi?

Ak Partili Safranbolu Belediye Meclis Üyeleri İhraç Edilecek mi?

Ak Partili Safranbolu Belediye Meclis Üyeleri İhraç Edilecek mi?
Bu içerik 4769 kez okundu.

Safranbolu Belediye Meclisinin Ak Partili 3 Meclis Üyesi için bugün karar günü.

Kamuoyunun yakından takip ettiği ve uzunca bir süredir sürüncemede kalan Safranbolu Belediyesi'nin Ak Partili üç belediye meclis üyesi olan Tahsin Kartal, Necati Kuru ve Şenol Karadeniz hakkında karar günü.

Edinilen bilgilere göre, uzun süredir Ak Parti İl disiplin kurulunda, partiden ihraç istemiyle bekleyen dosyanın bugün karara bağlanması bekleniyor.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy'un geçtiğimiz günlerde gelen Ak Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu iki başkan yardımcısına "bu üç kişi partiden ihraç edilmezse istifa ederim" şeklindeki sözlerinin haber sitemizde yer almasından sonra henüz sayın Aksoy'dan ne bir açıklama ne de bir yalanlama gelmişti.

GEÇİCİ İHRAÇ

Ak Partili Safranbolu Belediyesi'nin üç meclis üyesinin (Tahsin Kartal, Necati Kuru ve Şenol Karadeniz) partiden ihracı ile ilgili talebin bugün Ak Parti il Disiplin Kurulu tarafından görüşüleceği belirtiliyor. 

Parti'nin kuruluşundan itibaren partinin içerisinde olan ve gelen yerel yönetimler başkan yardımcılarına, "Bizim için partimiz önemlidir. Eğer partimiz için bizim ihracımız gerekiyorsa biz istifa etmeye de hazırız" şeklindeki sözlerinin ak parti camiasında ciddi karşılık bulduğu ifade ediliyor.

Ak Parti il disiplin kurulunun gerek önlerindeki belgelerden, gerek parti içi ve tabandaki görüşmelerin ardından, Tahsin Kartal, Necati Kuru ve Şenol Karadeniz'i partiden ihraç etme yerine 15 gün yada bir ay geçici ihraç yöntemini kullanacağı şeklindeki beklenti ağırlık taşıyor.

safranbolu belediye meclisi ihraç safranbolu ak parti belediye meclis üyeleri şenol karadeniz tahsin kartal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet     2017-05-19 Tahsin gibi partiye 10 oy getirmeyecek adamları meclis üyesi yaparsanız sonuç bu olur
Safranbolulu     2017-05-18 Tahsin Kartal'ın varlığı bir işe yaramıyor ki . Siyaseti yapacak en son adamları Meclis'e koyuyorlar , ondan sonrada göndereceğim diye uğraşıyorlar . Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı