Advert
sandalye fabrikası karabük

Safranbolu'da Bir Ay Boyunca Ramazan Etkinlikleri

Safranbolu'da Bir Ay Boyunca Ramazan Etkinlikleri

Safranbolu'da Bir Ay Boyunca Ramazan Etkinlikleri
Bu içerik 1940 kez okundu.

Safranbolu Ramazan Ayına Hazır

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy önderliğinde Dört yıldır düzenlenen ramazan etkinlikleri her geçen yıl daha büyük bir coşku ile kutlanıyor.

 Her yıl daha da kaliteli etkinlikler yapan Safranbolu Belediyesinin Ramazan etkinliklerinde bu yıl birbirinden önemli sanatçılar sahne alacak.

 Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy;  '' Safranbolu Ramazan ayı denince ülkemizde ilk akla gelen yerlerden birisi olacak. Bu konuda çok iddialıyız.'' dedi.

 Aksoy, yaptığı açıklamada, Ramazan ayının halkın kaynaşması, kardeşlik ve birleştirici özelliğini yansıtmak için “ Safranbolu Ramazan Akşamları “ adı altında özel etkinlikler yapıldığını bu yıl ise hazırlıklarının tamamlandığını, Safranbolu’nun ve Safranbolu Belediyesinin Mübarek Ramazan Ayına hazır olduğunu söyledi.

 Her yıl olduğu gibi bu yılda vatandaşlarımızla birlikte birbirinden güzel programları keyifle izleyeceklerini belirten Başkan Aksoy; “ Birbirinden güzel programlarla dolu Ramazan akşamlarının yaşayacağız.  Safranbolu Ramazan Ayı denilince ülkemizde ilk akla gelen yerlerden birisi olacak. İlçemiz tarihi konakları ve Osmanlı mimarisi ile eski Ramazan aylarını yaşatabilecek çok özel bir yer. Bundan yola çıkarak bu özlemi gidermeyi hedefledik. İlçemizde Ramazan ayını geçirmeyi tercih edenler, ramazan etkinlikleriyle tarihin derinliklerine de yolculuğa hazır olmalılar“ dedi.

Yine her yıl olduğu gibi mahalle iftarlarının da devam edeceğini belirten Aksoy, 2009 yılında başlattığımız mahalle iftarlarımız da devam edecek. amacımız eski komşuluk ilişkilerini, birlik beraberliği, eski ramazanları yaşatmak şeklinde konuştu.

Ramazan eğlencelerinin ilk programı 27 Mayıs 2017 Cumartesi akşamı Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında Murşit Kavurmacı Konseri ve Müftülük Kreşi Etkinliği ile başlayacak.

İŞTE BİR AYLIK PROGRAM

safranbolu 2017 ramazan etkinlikleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?