Advert
sandalye fabrikası karabük

Yeter Artık Zehirleniyoruz. Duyan Yok mu?

Yeter Artık Zehirleniyoruz. Duyan Yok mu?

Yeter Artık Zehirleniyoruz. Duyan Yok mu?
Bu içerik 25223 kez okundu.

Bugün sabah erken uyananlar toz duman çökmüş şehri görünce isyan ettiler. Evet biz demedik bizlere ulaşan vatandaşlar diyor "Yeter Artık Zehirleniyoruz. Duyan yok mu? "

Yıllardır konuşuluyor, söyleniyor, ara ara alevleniyor ancak ne değişiyor koskoca hiççççç!

Yahu bu kentin sahibi yok mu? Yetkilisi Yok mu? Sorumluluğu üzerine alacak insan yok mu?

YOKKKKK!

Vatandaş diyor ki dün akşam Yenice'deydim. Nefes aldığımı hissettim.

Kulakları çınlasın İsmail hocam diyor ki, "Sait abi Bandırma'ya geleli yıllardır her gece öksürük ile boğuşan kızımda tek 'öhö' duymadım."

İnsanlar diyor ki "Karabük'te kanser vakaları sürekli artıyor."

Yahu bunların hepsi mi yalan, hepsi mi uydur ma?

Çevre İl Müdürü Sayın Mustafa Aynacı, siz başka bir kent te mi yaşıyorsunuz? Sizin gözleriniz başka mı görüyor? Birilerinden çekinip suya sabuna dokunmayayım mı diyorsunuz?

Kardemir içine koyulan ölçüm cihazları hangi saatlerde ölçüm yapıyor Allah aşkına? havanın en açık en güzel saatlerinde mi? Hangi saatlerin verilerini alıp ta tehlike yok diye düşünüyorsunuz? Yoksa bu cihazlar bizim bilmediğimiz başka türlü mü ölçüyor?

Ne kadar kolay değil mi? ey Karabük adına karar verme yetkisi olanlar!

"Ne yapalım 5 bin kişi ekmek yiyor kapısına kilit mi vuralım"

Kolaycılığın dip yaptığı an!

Zorlayacaksınız," 30 trilyon üzerinde yönetim gideri yapacağınıza, daha fazla filtreleme, daha fazla hava kirliliği koruması yapacaksınız" diyeceksiniz.

Japonya'da, Kore'de, Almanya'da, İtalya'da, İspanya'da demir çelik fabrikası yok mu?

Oradaki insanlarda mı bu kadar hava kirliliğine maruz kalıyor?

Oralarda da mı ne yapalım ekmek davası deniliyor?

İnsan hayatının hiç mi önemi yok!

"Efendim şu kadar çevre yatırımı yaptık" yaptın da ne oldu?  Demek ki yetmiyor. Demek ki çayır çimen ekmek ile bitmiyor. 

Geçmişte bir Çevre Bakanı bu dumanı görünce, "ya acil önlem alsınlar yada kapatılsın" dedi mi, deme di mi?

Yahu el insaf. Gerçekten bu kent insanının hiç mi değeri yok. 

Sizin şehir dışına gidip döndüğünüzde, hani o tünel den girdikten sonra baş ağrınız tutmuyor mu?

Daha ne diyelim! Biz de mi pes edip bu kenti terk edip gidelim. Çözüm bu mu?

Beyler Bayanlar, BİMER'e yazın. CİMER'e yazın. "Yalnızım" diyen, "kadrolarda metal yorgunluğu oldu" diyen CUMHURBAŞKANIMIZA  yazın. O bilir ne yapacağını. Yazın bir şey olmaz demeyin yazın. Yazın da herkes görsün neler olacağını!

https://basvuru.tccb.gov.tr/Forms/pgDefault.aspx

kardemir hava kirliliği karabük hava kirliliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bülent     2017-06-07 sayın cumhurbaşkanım iki müfettiş gönderse şu başıboş .................. kurtarsalar karabük halkını temiz bi nefes alsa halk ne güzel olur.
Mustafa ÇELENLİ     2017-06-06 Karabük'te insanlar zehir soluyor.Akciğer, kanser hastalıkları aldı başını gidiyor.sebep olanlardan ve dur demesi gereken yetkililerden hiç ses çıkmıyor. sebep olanların menfaatleri Karabük insanının sağlığından ağır basıyor. seslerini çıkarmaları için zehir soluduğundan hastane köşelerinden inleyen Karabük'lülerin başına gelenlerin başlarına gelmesini mi beklerler? bu millete ve Allah a verecekleri hesabı niçin düşünmezler? çok yazık! menfaat, makam ve koltuklarınız sizi koruyamaz.
fehmi     2017-06-06 yazıklar olsun belediye baskanına ve vekillere bu kadar mı sahipsiz kaldık.
zaza     2017-06-05 Ilk once kamyongaraji diye yapilan copluk toz pis yeri duzeltsinler butun toz oradan geliyor
ELİEYİOĞLU, Hakan (Kamu Yönetimi Yükseklisans)     2017-06-04 Bir şeyler yazmak iyi güzel de, BİMER' e ya da CİMER' e yazılan talepler Karabük yerel idaresine sevk ediliyor; idare de yalnız kalabiliyor bu konuda. Yukarıdan ciddi anlamda telkin ve talimat verilmedikçe idare başvuru sahibine muğlak ifadelerle bir bilgi verebilir sadece. Ankara' da faaliyet gösteren Karabüklüler Vakfı (Kar-Vak) var, bu konuda ilgili Bakanlıkta ciddi lobi faaliyeti yapabilir. Çözümü zor değil. Memleket hepimizin...
Adem     2017-06-04 Yazın tabi.ey millet.bu şehrin şehri emini belediye başkanınin Alter d.ç. isimli fabrikasnda günde kaç ton hurda demiri erittiğini ve çıkan dumanı şehrin semalarında hunkarca rezilce filtresiz gece 24 sonra o kızıl dumanı saldığını da yazın.şehrin havasından suyundan sorumlu kişi şehrin havasını Kirletecek ticari faaliyet yapıyorsa yani İNDİKSİYON ocağı varsa kısacası imam şarkı söylüyorsa cemaat ne yapsın. Sayın Rafet vergisi bu Alter D.Ç. kapatın beddua alıyorsunuz ah alıyorsunuz
Karabuklu     2017-06-03 Bacalardan ziyade tesis tozsuzlastirma sistemleri çalışmıyor çalışanlar başta olmak üzere tüm Karabük bu tozu çekiyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı