Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük Derin Haber'den Kamuoyuna Açıklama

Karabük Derin Haber'den Kamuoyuna Açıklama

Karabük Derin Haber'den Kamuoyuna Açıklama
Bu içerik 6043 kez okundu.

Kardemir kurumsal kimliği adına imzasız olarak 07.06.2017 tarihinde, yerel gazete, televizyon, haber siteleri ve haber ajansları aracılığıyla çevre yatırımları başlıklı bir duyuru yayınlanmıştır. 

Duyuruda çevre yatırımları ile ilgili bilgi verme bahane edilerek Karabük Derin Haber sitemizin sahibi Sait Alıcı hakkında bir takım mesnetsiz iddia ve sözlere yer verilmiştir.

Bu duyuruyu yayınlayan tüm medya kuruluşlarına, Haber sitemizin sahibinin açık ismi yer alması ve iddialarda bulunulması üzerine, gerek yasalardan, gerek basın meslek ahlak ve etiği açısından CEVAP HAKKI kullanılmak üzere aşağıdaki kamuoyu açıklaması gönderilmiştir.

Kardemir'in ekonomik gücü, büyüklüğü, gibi çeşitli sebeplere rağmen, meslektaşlarımızın Kardemir'in duyurusunda olduğu gibi noktasına virgülüne CEVAP HAKKI mı kullanarak yayınlayacaklarına inancım tamdır. 

Yargısız infaza göz yummayacaklarına göz yummayacaklarına inanıyorum.

Tüm maddi imkansızlıklarına rağmen, doğrunun, adaletin ve hakkın yanında yer alacaklarına inanıyorum.

Meslektaş olmaktan öte bir İNSAN onurunun haksız, belgesiz ve mesnetsiz şekilde ayaklar altına alınmaya çalışılması karşısında suskun kalmayacaklarına inanıyorum.

Zira hepimiz önce İNSAN'ız sonra diğer haslet ve mesleklerimiz gelir.

İşte Karabük Derin Haber'in Sahibi Sait Alıcı'nın kamuoyu açıklaması

Basın ve Kamuoyuna

Kardemir A.Ş. tarafından 07.06.2017 tarihinde Karabük Yerel Medya Kuruluşları ve Haber Ajansları servis edilen çevre kirliliği ve yatırımlar ile ilgili açıklamada şahsım ile ilgili iddia ve ifadeler yer almıştır.

İlgili basın açıklamasında; “Şirketimizde hizmetine ihtiyaç duyulmaması nedeniyle  2015 yılında iş akdi sonlandırılan Sait Alıcı isimli eski bir personelimiz, iş akdi sonlandırıldıktan sonra kurduğu internet sitesinde, bölge halkını yanıltıcı, küçük yatırımcıyı yanlış yönlendirici asılsız haberler yapmaya başlamış ve bu yayınlarını sürdürmesi üzerine şirketimizden haber ve reklam paylaşımları kısıtlanmıştır.” İddia ve ifadeler yer almıştır.

Kardemir A.Ş.’de 18 yılı geçik Gümrük Uzmanı olarak yaptığım görevime 2015 yılında hiçbir gerekçe, sebep, iddia, yolsuzuk, usulsüzlük, sahtekarlık vs olmadan, herhangi bir disiplin suçu yok iken, sonradan öğrendiğim bazı kişilerin şahsi hırs ve çıkarları doğrultusunda iş akdimin feshi gerçekleşmiştir.

Karabük İş Mahkemesinin 2015-333 esas ve 2015-272 sayılı kararı ile “iş akdinin  haklı nedenle feshedildiğine dair kanı oluşmadığından” kararı ile Kardemir A.Ş haksız bulunarak, kıdem tazminatı ödemeye mahkum edilmiştir.

Kardemir A.Ş nin itirazı üzerine Yargıtay 7. Hukuk Dairesi nin 2016-2288 esas ve 2016-9989 numaralı kararı ile yine Kardemir A.Ş. haksız bulunarak işe iade ve tazminat ödemeye mahkum edilmiştir.

Yargının verdiği bu kararlar haklılığımı ortaya koyarken, ısrarla iş akdimin feshinin altında zimmi olarak başka şeyler yatıyor izlenimi uyandırılarak yapılan bu açıklama karşısında yasal haklarımı kullanacağımdan şüphe olmasın.

Öte yandan Kardemir A.Ş tarafından altında herhangi bir temsil ismi olmadan yapılan açıklamanın bir bölümünde bölge halkını yanıltıcı, yatırımcıyı küçük düşürücü, vs, asılsız haberler yaptığım iddia edilmektedir.

Kamuoyu tarafından bilinmelidir ki, şu ana kadar yaptığım haberler ile ilgili ne bir düzeltme talebi, ne tekzip ne de açılmış herhangi bir dava bulunmamaktadır. Madem şahsıma ait olan Karabük Derin Haber sitesinde iddia edildiği gibi haberler yer almış ise neden yasal haklarını kullanmamışlardır. Kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Üstelik şu ana kadar Kardemir A.Ş. den ne bir reklam, ne abonelik ne de benzeri hiçbir talebim olmamıştır.  Aksine kendileri yayınlanmak üzere tarafıma mail yoluyla talepte bulunmuşlardır.

Karabük-Kardemir- Hava kirliliği gerçeği ile ilgili yapılan açıklamada  sanki sadece Karabük Derin Haber’in gündeme, hem de haksız yere getirdiği iddia edilmektedir. Oysa

05.06.2017 tarihinde basına da yansıyan Karabük Çevre Derneği Başkanı Bünyamin Coşkun’un açıklaması,

28.11.2016 tarihinde Karabük Ajans78 de yer alan Karabük’te hava kirliliği had safhada yazısı

19.07.2015 tarihinde Karabük Gündem gazete ve haber sitesinde Karabük bu bayramda zehir soludu yazısı,

Yazıları sadece Karabük Derin Haber’in değil Karabük’teki birçok medya kuruluşunun Kardemir ve Hava Kirliliğini dile getirdiği açık ve aşikârdır.

Şahsıma ve haber siteme karşı haksız ve mesnetsiz yapılan iddialara karşı hukuki haklarımın kullanacağım.

Basın etik ve ilkelerinden şaşmayacağımı, doğruluk ve dürüstlükten yana tavrımdan vazgeçmeyeceğimi, kamuoyunu ilgilendiren konularda suskun kalmayacağımı ve yılmayacağımı kamuoyuna saygıyla duyururum.
Sait ALICI

karabük derin haber kardemir açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı