Advert
sandalye fabrikası karabük

Kadınlar geleceği yazıyor projesi'nin ilk etabı gerçekleşti

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu tarafından başlatılan Geleceği Yazan Kadınlar projesi 59 katılımcı ile Karabük Öğretmenevinde başladı.

 Kadınlar geleceği yazıyor projesi'nin ilk etabı gerçekleşti
Bu içerik 711 kez okundu.

   TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde başlatılan Geleceği Yazan Kadınlar Projesi eğitimi ilk etabı 10-11.06.2017 tarihinde Karabük Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonda Karabük öğretmenevinde gerçekleşti. Projenin amacı kadınların yazılım konusunda eğiterek, mobil uygulamalar geliştirmelerine destek olmak, aynı zamanda kadınların bu alanlardaki istihdam kapasitesini ve girişimciliğini artırmaktır. 
Geleceğe Yazan Kadınlar Projesi kapsamında; Adana, Ankara, Aydın, Antalya, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van illerini kapsamaktadır. Ücretsiz olarak eğitimler verilmekte bu eğitim programı 3 hafta sürecektir.
TOBB Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Nuray Alpboğa yaptığı konuşmada; ''15 pilot il içerisinde Karabük ili normalde yoktu. Sizlerin gayretleriyle bu eğitimi burada gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. Sizler bu eğitimi kendi çabanızla gerçekleştirdiniz. 59 bayan arkadaşımız müracaat etti. Bizim için sevindirici ve ilimiz içinde aynı zamanda büyük başarıdır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bu eğitimlerle büyük imzalar atmaya başladı. Türkiye genelinde 1400 bayan arkadaşımız eğitim almaktadır. Mobil yazılım öğrenen kadınlar, hem istihdam ve girişimcilik imkanına sahip olarak kendi geleceklerini yazacak, hem de ülkenin geleceğine katkıda bulunacaktır. Sizler de ilerde meslek hayatına atıldığınız zaman yaşadığınız illerde birçok kadın projelerle karşı karşıya kalacaksınız bunların dışında kalmayın. İnşallah ilerleyen dönemlerde de mutlaka proje eğitimleri ile alakalı kendinizi geliştirmeye çalışın artık proje dünyasındayız. Yapılacak işleri projelendirmek gerekiyor, kendi bünyenize katmak gerekmekte olup hepinize başarılar diliyorum'' dedi.

 

karabük tobb karabük kadınlar geleceği yazyor projesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı