Advert
sandalye fabrikası karabük

Üniversitemiz Dünya’ya Açılmaya Devam Ediyor

Üniversitemiz, Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’nin Los Angeles şehrinde yapılan 69. Geleneksel NAFSA Eğitim Fuarı’nda dünyanın çeşitli üniversiteler ile yapılan ikili işbirlikleri ile dünyaya açılmaya devam ediyor.

Üniversitemiz Dünya’ya Açılmaya Devam Ediyor
Bu içerik 1010 kez okundu.

   1948 yılından bu yana Amerika’nın çeşitli eyaletlerinde düzenlenen ve bu yıl da “Uluslararası Eğitimcilerin Buluşması” temasıyla Los Angeles şehrinde gerçekleşen dünyanın en prestijli eğitim fuarı olan NAFSA’da (National Association for Foreign Student Advisers) Üniversitemizi Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın başkanlığında, Genel Sekreter Doç. Dr. Mücahit Coşkun,  Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Önalan ve Rektör Danışmanı Okt. Yasin Ortakçı temsil etti.

   Uluslararası birçok üniversitenin birbirleriyle eğitim anlaşmalarının yapılmasını organize eden NAFSA, dünyanın her yerindeki ve her kademesindeki profesyonel eğitimcileri bir araya getirmek, eğitim sektöründeki gelişmelerden haber vermek ve uluslararası iş birlikleri için zemin oluşturmak amacıyla her yıl binlerce kişinin buluşmasını sağlamaktadır.

Dünya üniversiteleri ile görüşüldü

    Her yıl 11 binden fazla katılımcı ve 3 binin üzerinde yükseköğretim kurumuna ev sahipliği yapan NAFSA’da, Üniversitemiz de yer alarak Amerika’dan Asya’ya kadar birçok uluslararası üniversite ile yeni iş birliklerinin temellerini attı.

    Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve beraberindeki heyet fuara katılan dünya üniversiteleri ile akademik işbirliğine imza atmak için görüşme yapma imkanı buldu. Ayrıca dünyanın her yerinden çeşitli üniversiteler ile Mevlana ve Erasmus Değişim Programları ve ikili işbirliklerine imza atmak adına görüşmeler yapıldı.

    Fuarla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Refik Polat, NAFSA Fuarının, bilgi ve tecrübe alışverişi ile işbirliğinin üst düzeyde bir organizasyon olduğunu belirterek Karabük Üniversitesi adına birçok üniversiteyle görüşüldüğünü ve uluslararası alanda yeni işbirliklerinin adımlarının atıldığını söyledi.

    Üniversitemiz, NAFSA’da dünyada ilgi gören Türk yükseköğretimini en iyi şekilde tanıtmak, Türkiye’deki üniversitelerin uluslararası alanda etkinliğinin artması ve yükselen uluslararası öğrenci sayısının çeşitliliğine katkı sağlamak amacıyla ülkemizi başarıyla temsil etti.

karabük üniversitesi nafsa karabük refik polat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı