Advert
sandalye fabrikası karabük

Basın Ödemeleriyle İlgili Vali Aktaş'tan Açıklama

Bir süredir Karabük Organize Sanayi Bölgesi'nden tanıtım adı altında yapılan ödemelerle ilgili yapılan eleştirilere Valilikten açıklama geldi.

Basın Ödemeleriyle İlgili Vali Aktaş'tan Açıklama
Bu içerik 1302 kez okundu.

Karabük organize sanayi bölgesinden tanıtım yada başka adlarla  yapılan ödemeler ile ilgili olarak Karabük Valisi Mehmet Aktaş açıklama yaptı.

Vali Aktaş'ın açıklaması şu şekildedir;

    Son günlerde ilimiz yazılı ve görsel medya kuruluşlarında Karabük Organize Sanayi Bölgesi tanıtım faaliyetlerine ilişkin kamuoyunu yanlış bilgilendiren ve yönlendiren haberler çıkmakta olup; söz konusu haberler ile ilgili bir basın açıklaması yapmak zorunlu hale gelmiştir.

Buna göre: Son iki yıl içerisinde; (2016-2017) Karabük Organize Sanayi Bölgesi tanıtım faaliyetlerine ilişkin yapılan harcamalar aşağıya çıkartılmıştır.

1) 01/03/2016 tarihinde Karabük Organize Sanayi Bölgesinin tanıtımının gerçekleştirilmesi, organize sanayi bölgesine yeni yatırımcıların çekilmesi, var olan devlet teşviklerinin daha iyi anlatılması amacıyla Bizim Radyo Televizyon kuruluşuna (BRTV) bir tanıtım filmi yaptırılmıştır. Söz konusu film tamamlandıktan sonra diğer organize sanayi bölgelerine, yatırım destek ofislerine ticaret ve sanayi odalarına ve valiliklere gönderilmiş ayrıca Türksat uydu üzerinden haftada 3 kez olmak üzere 6 ay boyunca yayınlatılması sağlanmış olup bu film için 22.890 TL ödenmiştir.

2) 07/09/2016 tarihinde Karabük Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kurulumunun hızlandırılması ve bakanlığa sunum gerçekleştirilmesi amacıyla Karadeniz Televizyon Yayıncılık A.Ş. bir film hazırlatılmış bu işlem için 4.720 TL ödenmiştir.

3) 19/10/2016 tarihinde Karabük Organize Sanayi Bölgesinin doluluğunu göstermek ve 20.10.2016 tarihinde Bilim Sanayi Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü’nün ilimizi ziyaretleri sırasında kendisine sunum yapılmak amacıyla Karadeniz Televizyon Yayıncılık A.Ş Ltd şti firmasına bir tanıtım filmi hazırlatılmış olup söz konusu iş için 11.800 TL ödenmiştir.

4) 11/01/2017 tarihinde Karabük Organize Sanayi Bölgesine yeni firmaların katılması firma ve şirket bilgilerinin güncelleştirilmesi, yeni kurulacak olan Karabük Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin anlatıldığı 3000 adet katalog Karadeniz Televizyon Yayıncılık Aş (Kanal 78) Firmasına hazırlatılarak dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Söz konusu proje için toplam 35.400 TL ödenmiştir.

5) 23/01/2017 tarihinde “Birsen Akça’nın sahibi olduğu Karabük Meydan Gazetesi tarafından basımı yapılan ve tüm Türkiye’de dağıtımı gerçekleştirilen, SEKTÖR isimli derginin muhletif bölümlerinde Karabük Organize Sanayi Bölgesinin reklamı ayrıca Karabük Organize Sanayi Bölgesinin kuruluşundan günümüze kadar geçirdiği süreçlerin anlatıldığı dergi projesi gerçekleştirilmiştir. Bu işlem için 8.850 TL ödeme gerçekleştirilmiştir.

Yukarıda zikredilen tüm bu tanıtım faaliyetleri, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulunca, ilimizdeki tüm basın yayın kuruluşlarını kapsayacak şekilde planlaması yapılmış olmakla birlikte; oluşan tartışmalar nedeni ile yine Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulunca söz konusu planlamanın iptal edildiği 01.03.2017 tarihinden önce gerçekleşmiştir.

Ayrıca; Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından 12/04/2017 tarihinde diğer illerde ve yurt dışında gerçekleştirilen fuarlarda ilin tanıtımının yapılması var olan turizm sektörünün daha da canlandırılması, ilimize yatırımcı çekilebilmesi ve ilimizin artı değerlerinin anlatılması amacıyla Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak 1000 adet ilimizin tanıtım cd’si yaptırılmış bu işlem için Bizim Radyo Televizyon kurumu 27.250 TL ödeme gerçekleştirilmiştir.

karabük karorsan karabük valilik karabük tanıtım filmi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?