Advert
sandalye fabrikası karabük

Barış Mahallesinde İftar Coşkusu

Karabük'te Ramazan ayının ilk gününden bu yana düzenlenen mahalle iftar programları dün Safranbolu Barış mahallesinde devam etti.

Barış Mahallesinde İftar Coşkusu
Bu içerik 538 kez okundu.

Safranbolu Belediyesi Mahalle İftarları Barış Mahallesinde bulunan Taşharman Parkında verilen İftar Yemeği ile devam etti.

İftar sonrası kısa bir teşekkür konuşması yapan Barış Mahalle Muhtarı ve Safranbolu Muhtarlar Derneği Başkanı Şahin Yavuz, ''Öncelikle iftarımıza teşrif eden herkese teşekkür ediyorum. Allah tuttuğumuz oruçları kabul eylesin inşallah. Bununla beraber ben sizlerin huzurunda değerli belediye başkanımıza da mahallemizde gerçekleştirdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah çok daha önemli ve güzel projeleri birlikte gerçekleştiremeye devam edeceğiz” dedi. 

Mahalle sakinlerinin neredeyse tamamının katılımı ile gerçekleşen İftar programı öncesi vatandaşlarla sohbet eden Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, ''Geleneklerimizi yaşatıyor, geçmişimize sahip çıkıyoruz” dedi.

2009 yılından bu yana geleneksel hale getirilen ve vatandaşların her yıl biraz daha yoğun katılımı ile gerçekleşen mahalle iftarlarının vatandaşların birbirine yaklaşmasını, eski mahalle kültürünü, yoğun iş temposu ve günlük stresin birbirinden uzaklaştırdığı insanları da bir araya getirdiğini kaydeden Aksoy, ''Bu etkinliğe ilk başladığımızda amacımız tam olarak bu idi. İnsanımıza eski ramazanları mahalle kültürünü hatırlatmak” şeklinde konuştu.

Barış Mahallesinde bu tür etkinliklere katılımın her zaman yoğun olduğunu hatırlatan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “ Ramazan ayına erişmemizi sağlayan Cenabı Hakka binlerce kez şükürler olsun. İnşallah bayrama da hep birlikte sağlıklı bir şekilde erişiriz. Ben bu vesile ile iştiraklerinizden dolayı sizlere, bu güzel iftar sofralarının hazırlanmasında emeğe olan hayır severlerimize ve belediye personelimize teşekkür ediyorum” dedi.  

 

 

karabük safranbolu barış mahallesi karabük iftar yemeği safranbolu iftar yemeği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı