Advert
sandalye fabrikası karabük

Ak Parti Yenice'de Şimdi de Pazar Tezgahı Tartışması

Ak Parti Yenice ilçe teşkilatı değişiminin ardından zaman zaman alevlenen Belediye Başkanı Zeki Çaylı tartışmalarında bu kezde pazar tezgahı mücadelesi gündeme oturdu.

Ak Parti Yenice'de Şimdi de Pazar Tezgahı Tartışması
Bu içerik 10146 kez okundu.
Ak Partili Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı her cumartesi kurulan pazar yerinden Ak Partili pazarcı esnafını kaldırmak isteyince, Ak Parti Yenice İlçe Başkanı Yılmaz Kırık "dur" dedi.
Edinilen bilgilere göre her cumartesi Yenice ilçe merkezinde kurulan halk pazarı yıllardır olduğu gibi bugün de açıldı. Pazar açılır açılmaz iddialara göre Ak Parti'li Belediye Başkanı Zeki Çaylı'nın talimatıyla sabahın erken saatlerinde pazar yerine gelen belediye zabıta ekipleri bazı pazarcı esnafının tezgahını kaldırmak istedi. Yıllardır her hafta aynı pazarda tezgah açan esnaflar ise durumu hemen Ak Parti Yenice ilçe Başkanı Yılmaz Kırık'a bildirdiler. İlçe Başkanı Kırık'ın pazar yerine gelmesi ile birlikte polislerde pazar yerine gelerek başlayan tartışmayı kavgaya dönüşmeden engellediler.
Öte yandan pazar tezgahı kaldırılmak istenen Selda Çaylı ''Ben Ak Parti Yenice kadın kollarındayım. Yıllardır burada tezgah açıyorum. Belediye Başkanı ilçe teşkilatına husumetten benim tezgahımı zabıtaları vasıtayısla kaldırmak istedi. Bana sen referandumda evet e çalıştın. Kaldıracaksın dediler. Tartaklamaya çalıştılar" dedi.
Diğer bir pazar esnafı Adem Beşevli ise, "Ben daha önce Ak Parti Yenice İlçe teşkilatında idim. Referandum çalışmalarında Zeki Çaylı başkan hayır çalışması yapınca bunu partime bildirdim. Hem bunu bildirdiğim için, hem de Referandum'da evet çalıştığım için başkan benim tezgahımı kaldırmak istiyor" dedi.
Ak Parti Yenice İlçe Başkanı Yılmaz Kırık ise yaptığı açıklamada, "Ben her zaman Yenice halkının yanındayım. Pazarcı esnafının ve partililerimizin yanındayım. Gerekirse bu tezgahlarda akşama kadar nöbet tutarım. Belediye Başkanı Zeki Çaylı'nın vatandaşa eziyet etmesine göz yummayacağım" dedi.
Belediye Başkanı Zeki Çaylı ise yaptığı açıklamada "Pazar yerlerinin nasıl ve nerede kurulacağına belediye karar verir. Kurulmak istenen tezgahlar pazar yeri ile ilgilisi olmayan, ana yol kenarına kurulmak istenmiştir. Burada ayaklar baş olmuştur. İlçe başkanı belediye kurallarını tanımak istemiyor. Sürekli yalan beyanlarda bulunan bu ilçe teşkilatı ile mücadeleme devam edeceğim. Referandum sürecinde Sayın Milletvekilim Mehmet Ali Şahin'e söz verdim. Çıktım Evet vereceğimi söyledim" dedi.
 
 
 
karebük yenice belediye başkanı zeki çaylı karabük selda çaylı karabük adem beşevli karabük ak Parti Yenice İlçe Başkanı Yılmaz Kırık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Girdap     2017-06-17 Arkadaşlar siyasetci değil, tiyatrocu olmalıymış. Bunlar ne zaman, hangi esnafın yanında olmuşlar ? Herkez karakterinizi biliyor, kime ne yutturmaya çalışıyorsunuz ? Savunduğunuz, tezgahında oturduğunuz kişi esnaf bile değil
doğruya doğru     2017-06-17 burada resmem iftira ve kumpas var bu olay evet olayı ise yenicede başka evet veren esnafmı yok yenicede yanlız iki kişi evet vermedi yenicenin yüzde ellisi evet verdi bunlar kendilerine ayrıcalık isteyenlerdir bunun adı esnafa sahip çıkma değil bu resmen şovdur camının önünde ilk defa tezgah açılıyor bu kişinin resmi esnaf olup olmadığı bile tartışışır pazar yernideki kişide dükkanının önünden her taşmış bir kişidir aynı kişiyi 4 haftadır uyarıyorlar bu resmen şovdur
Şahin bostancı     2017-06-17 Anlayış hoşgörü inat ile bir yere varılmaz her iki tarafta da hatalar zinciri mevcut olan yeniceye oluyor yazık vallahi yazık bu parti üst düzey görevlilerince neşter vurup atılmalıydı ortak müşterek de buluşmalı ortak liste yapılmalıydı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı