Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük'ün Yeni Valisi Mehmet Aktaş Göreve Başladı

Geçtiğimiz günderledik Valiler Kararnamesi ile Karabük'e atanan Karabük'ün yeni Valisi Mehmet Aktaş törenle karşılanarak bugün görevine başladı.

Karabük'ün Yeni Valisi Mehmet Aktaş Göreve Başladı
Bu içerik 2407 kez okundu.

Geçtiğimiz günderledik Valiler Kararnamesi ile Karabük'e atanan Karabük'ün yeni Valisi Mehmet Aktaş törenle karşılanarak bugün görevine başladı.

Yaklaşık 2 yıllık görev dönemi içerisinde icraatları ile eleştirilen ve merkeze alınan Eski Vali Orhan Alimoğlu'nun son olarak giderayak yaptığı görevden alınmalar ciddi tepki almıştı.

çişleri Bakanlığı’nın yayımladığı Valiler Kararnamesiyle İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanıyken Karabük Valiliğine atanan Mehmet Aktaş, bugün yeni görev yeri olan Karabük’e geldi. 
Vali Mehmet Aktaş, Karabük Valilik binası önünde Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Cihan Ulukaya, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Vali Yardımcıları, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, daire müdürleri ve diğer protokol üyeleri tarafından karşılandı. Tüm protokol üyeleriyle tek tek selamlaşarak tanışan Vali Aktaş, Valilik makamına çıkarak burada basın mensuplarına bir açıklama yaptı.
“KAPIMIZ 24 SAAT HERKESE AÇIK OLACAK”
Karabük’te görevlendirilmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Vali Aktaş, Bu görevler, bu makamlar, aslında Milletin makamlarıdır ve Millete hizmet için vardır. Bizler emanetçileriyiz. İnşallah bizde el birliği ile bu emanete sahip çıkarak Karabük’ümüze, Karabük insanına hizmet edeceğiz. Tabi bu hizmeti yaparken, görevimizi yaparken siyaset kurumu, İl bürokrasisi, Sivil toplumu, meslek örgütleriyle ve basınıyla, herkesi içine alacak şekilde bir uyum ve ahenk içersinde hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Karabük’ü inşallah bulunduğu bugünkü noktadan çok daha yukarılara İnşallah elbirliği ile çekeceğiz. Yine halkımızın her kesimini kucaklayacağız, hiç ayrım yapmayacağız, adaletli olmaya İnşallah çalışacağız, gönlümüz ve kapımız 24 saat herkese açık olacak. Çok rahat ulaşılabilir ve mümkün oldukça bu makamlarda gereğinden fazla kalmayacağız. Halkımızla, esnafımızla, sanayicimizle iç içe olacağız, köyümüzü, kentimizi gezeceğiz, inşaatlarımızı gezeceğiz. İnşallah dediğim gibi halkımızla iç içe olacağız. Karabük’ümüzü bugünlere kadar getiren bizden önce hizmet den herkese şükranlarımızı sunuyorum. İnşallah bizde taş üstüne taş koyarak Karabük’ümüzü bugünkü bulunduğu yerden daha ileriye taşıyacağız. Ben bu atamanın şahsıma ve Karabüklü hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Allah bizleri mahcup etmesin, Allah ferasetimizi artırsın, Allah halkımızın duasını hak edecek hizmetleri yapmayı bizlere nasip etsin” dedi.
“İSABETSİZ BİR KARARI OLMUŞSA ONUN DEĞERLENDİRMESİNİ YAPARIZ”
Vali Aktaş , bir önceki Vali Orhan Alimoğlu’nun görevi bırakmadan önce yaptığı atamalarla ilgili olarak sorulan soruya ise “ Kabul edersiniz ki bundan bilgim yok. İkincisi biz önümüze bakacağız arkadaşlar, geriye bakmayacağız. Orhan Alimoğlu Valimize de hizmetleri için teşekkür ediyorum ama isabetsiz bir kararı olmuşsa onun değerlendirmesini yaparız. Fakat ben bu saat itibari ile doğrudur, veya yanlıştır diyemiyorum” diye cevap verdi.

Karabük Valisi Mehmet Aktaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hayati aydın     0000-00-00 İlk günden talihsiz bir açıklama Giden valiyi eleştirmek Heleki daha 1 günlük vali.çok ayıpladım Basının tuzağındayken düştünüz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı