Advert
sandalye fabrikası karabük

İftar Programı Emek Mahallesi İle Devam Etti

​Safranbolu Belediyesi Geleneksel Mahalle İftarları Programı İlçemizin En Büyük Mahallelerinden Birisi Olan Emek Mahallesi İle Devam Etti.

İftar Programı Emek Mahallesi İle Devam Etti
Bu içerik 846 kez okundu.

İftar öncesi her zaman olduğu gibi mahalle sakinleri ile sohbet eden Başkan Aksoy özellikle çocuk ve yaşlıların yanlarına bizzat giderek bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu.

Okunan Ezan ile birlikte oruçlar açılırken, iftar sonra kısa bir konuşma yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy “Öncelikle iftarımıza teşrif ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, Cenabı Allah’tan tuttuğumuz oruçların ve ibadetlerimizi kabul etmesini niyaz ediyorum” dedi.

Aksoy konuşmasını şöyle sürdürdü; “Değerli hemşerilerim. Artık bir gelenek haline getirdiğimiz Mahalle İftarlarından bir tanesini daha sizlerinde yoğun katılımları ile Emek Mahallemizde gerçekleştiriyoruz. Bu etkinliği yapmamızdaki asıl amaç bir Dünya markası haline gelen Safranbolu’muzda eski gelenek ve göreneklerimizin yeniden canlanması, dolayısı ile eski mahalle adabının, komşuluk ilişkilerinin, saygı ve sevginin gelecek nesillere aktarılması idi. Hamd olsun bu amacımıza hangi mahallemizde iftar verirsek ulaştığımızı görmekteyim. Bilindiği üzere Safranbolu’muzda Belediye olarak önce insan, önce Safranbolu diyoruz. Bu nedenle her çalışmamızda halkımız ile birlikte istişare içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. İnşallah sizlerinde destek ve duaları ile Safranbolu’yu daha da ilerilere birlikte taşıyacağız. Bu vesile ile bu akşam ki iftarımıza teşriflerinizden ve emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyor, Cenabı Hak Bayramlara da birlik beraberlik içerisinde erişmemizi nasip eder diyorum.”

Ramazan Akşamları programı ise Tasavvuf Müziğinin sevilen ismi Rahmi Olcay ile devam etti.

Yağmurlu havaya rağmen izleyenlere tasavvuf ziyafeti çeken Olcay, bizleri sizlerle buluşturan değerli belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Bayramınız şimdiden mübarek olsun şeklinde konuştu. 

 

safranbolu necdet aksoy safranbolu emek mahallesi safranbolu geleneksel iftar etkinlikleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı