Advert
sandalye fabrikası karabük

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar'dan Bayram Mesajı

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar'dan Bayram Mesajı
Bu içerik 668 kez okundu.

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, toplumsal yaşamda önemli bir yer tutan bayramların, insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan özel günler olduğunu bildirdi.

Bayramların küçüklerin sevindirildiği, büyüklerin ziyaret edilerek, yoksullara, kimsesizlere, yetim ve öksüzlere kucak açıldığı müstesna zaman dilimleri olduğunu belirten Saylar, mesajında şunları ifade etti:

Müntesibi olmakla şeref duyduğumuz dinimizde bayramlarımızın en önemli ve temel özelliği toplumun bütününü kucaklamasıdır. Dolayısıyla bayramlar; insanî ve İslami güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik, kardeşlik ve muhabbetin güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir. Bayramlar küskünlüklere son verildiği özellikle varlık sebebimiz olan anne ve babalarımızın ve aile büyüklerimizin unutulmadığı dahası onların hayır dualarının alındığı, hasta olan insanlarımızın hatırlandığı ve ihtiyaç sahiplerinin sevindirildiği günlerdir. Bayramlar, toplumsal başarıların elde edildiği önemli olayların sonucunda ortaya konulmuş günlerdir. Ramazan Bayramı da biz Müslümanların oruç, zekât, fıtır sadakası, teravih namazı gibi ibadetleri ve diğer dini vazifeleri yerine getirmede, Kur’an-ı Kerim’le adeta yeniden buluşmada göstermiş olduğumuz başarının bayramıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Karabüklü hemşerilerimin ve İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik eder, İslam âleminde ve gönül coğrafyamızda akan kan ve gözyaşlarının dinmesine, insanlığın huzur ve barışına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.”

karabük ramazan bayramı AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı