Advert
sandalye fabrikası karabük

İlk Yerli Otomobil Fabrikası Karabük'te mi Kuruluyor?

Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde Türkiye'nin ilk yerli otomobil fabrikasının kurulması konusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletildi.

İlk Yerli Otomobil Fabrikası Karabük'te mi Kuruluyor?
Bu içerik 24691 kez okundu.
 
Karabük İsmetpaşa Mevkiinde kurularak resmileşen Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
 
KARABÜK HEYECANLI
1937 yılında Ülkemizin ilk ağır sanayi entegre Demir Çelik Fabrikası'nın Karabük'te kurulmasının ardından, şimdi de ilklerin kenti olarak ülkemizin ilk yerli otomobil fabrikasının kurulması heyecanı oluştu.
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Ak Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar'ın, görüşme sırasında, gündemde olan ilk yerli otomobil fabrikasının Eskipazar'da kurulması talebini ilettiği öğrenildi.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın gelen talebe sıcak baktığı belirtilirken, bayram sonrası Karabük Milletvekilleri, Mehmet Ali Şahin ve Burhanettin Uysal, Ak Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, milletvekili adayı ve eski Karabük TSO başkanı Sedat Namal, STK ve iş çevrelerinden bir grubun TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret ederek son noktayı koyması bekleniyor.
Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerdeki TOBB Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yerli otomobil üretimi konusunu tekrar dile getirmiş ve söz alan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'da siz destek verirseniz biz yaparız demişti.
Öte yandan Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde yerli otomobil fabrikası kurulması ile ilgili ilk çalışmalar mayıs ayı içerisinde Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan ve TOBB temsilcisi Yard. Dç. Doktar İsmail Şahin tarafından yapılarak, talep yazısı TOBB'a gönderilmişti.
TOBB' dan gelen cevapta da hazırlıklarını yapın ve rapor olarak gönderin denilmişti.
karabük yerli otomobil fabrikası karabük demirçelik fabrikası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Emrullah     2017-11-24 Bir karabüklü olarak otomotiv sektöründe mezun oldugum ünv bölümü olarak karabükte iş sahibi olabilme sansım beni bi okadar mutlu eder umarım hayal kırıklığına ugramayız sonuc güzel olur karabük içinde süper olur
cem     2017-06-25 Umarım hayal olarak kalmaz. Eger böyle bir yatırım gerçekleşirse şunu bilinki otomativ sektöründe yıllarca tecrübe kazanmış gurbetci karabüklüler olarak her türlü desteğe hazırız
Ahmet Bey     2017-06-23 Karabük TSOyu kutluyorum.
Karabüklü     2017-06-23 Tuncay Başkanı tebrik ediyorum. Herşey hayalle başlar arkadaşlar niye kuçümsüyorsunuz.
Karabüksüz     2017-06-23 Hayal mayal
tonyukuk     2017-06-23 30 sene de bununla oyalanırsınız,döner dolaşır kardemire kalırsınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı