Advert
sandalye fabrikası karabük

Yenice Belediye Başkanı İstifadan Yine Vazgeçti

Yenice Belediye Başkanı İstifadan Yine Vazgeçti

Yenice Belediye Başkanı İstifadan Yine Vazgeçti
Bu içerik 5877 kez okundu.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın istifa edeceğim sözleri yine boş çıktı. İstifa Yerine Suçlamakla yetindi.

Yenici Belediye Başkanı Zeki Çaylı bir süredir Yenice Ak Parti camiasındaki huzursuzluğu bahane ederek  İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve kalabalık bir partili gurup ile birlikte istifa edeceğine ilişkin açıklamalar yaparken, bir türlü notere gidip istifa dilekçesini veremedi.

Son olarak yerel medya da yer alan kesin istifa ediyor şeklindeki haberlere rağmen istifa başka bir bahara kaldı. Karabük Derin Haber olarak Çaylı’nın istifa edeceğine ilişkin yer alan haberlere rağmen, birlikte istifaya ikna etmeye çalıştığı İl Genel ve Belediye Meclis üyelerini ikna edemediğini,  Ak Parti’nin kurumsal kimliğine karşı yapılacak böyle bir toplu istifanın sonuçlarının ağır olacağını kamuoyuna duyurmuştuk.  İstifadan vazgeçildiğine ilişkin bilgiler bir kez daha haklılığımızı ortaya koymuş oldu.

CEVAP BEKLEYEN SORULAR?

Zeki Çaylı’nın bu kez de vazgeçmesinin ardından bazı sorular cevabını arar oldu.

1- Zeki Çaylı neden durup dururken tekrar istifa etme gibi bir konuyu gündeme getirdi?

2- Kesinleşmeden ve karar alınmadan istifa konusu kim ya da kimler tarafından neden servis edildi?

3- Genel Merkezin sürekli sakin, suskun ve uzlaşmacı ol tenbih ve talimatlarına rağmen neden sürekli parti tabanını ve Yenice halkını germeyi yeğliyor?

4- Ak Parti Genel Merkezi tarafından ciddi bir araştırmadan geçirildikten sonra ilçe başkanı olarak atanan Yılmaz Kırık’ı “ilk günden sen benim muhatabım değilsin” diyerek iteleme ve ötekileştirme yerine, neden Genel Merkezin kararına saygı duyup uzlaşma yolunu tercih etmedi?

5- Seçilmiş Milletvekili olan Burhanettin Uysal parti kural ve terbiyesi ile hiçbir açıklama yapmazken, neden ısrarla Uysal’ı hedef alan açıklamalar yapıyor?

6- Şimdi de neden İl Başkanı Timurçin Saylar’ı hedef alan açıklamalar yapmaya başladı?

7- Kentin Milletvekili, İl Başkanı, İlçe Başkanı ile sürekli kavga çıkaran bir Belediye Başkanı’na Ak Parti Genel Merkezi’nde sahip çıkan olur mu? Tecrübeli siyasetçi Çaylı bunu bilmiyor mu?

8- Onca yıllık tecrübesine rağmen, Belediye Başkanı Zeki Çaylı, bazı yönlendirmelere alet mi oluyor ya da birileri yanlış mı yönlendiriyor?

İSTİFA ETMEYECEĞİNE İLİŞKİN AÇIKLAMASI

Öte yandan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın basın danışmanı kanalı ile gönderdiği açıklama ise şu şekilde;

İL TEŞKİLATININ DEĞİŞECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM 

Karabük'te yayın yapan bir gazeteye açıklamalarda bulunan Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, " İl Teşkilatının değişeceğini düşünüyorum " dedi.

Başkan Çaylı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi :

"Şu an Sayın Erdoğan’ın yeni bir çalışması var. Bu çalışma bir nihayete ersin tekrar bir değerlendirme yapılır. Ama  ben il teşkilatının değişeceğini düşünüyorum.  Zaten bizim hiçbir zaman Sayın Erdoğan’a olan gönül bağımız kopmamıştır.

Mevcut Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar sorun çözücü olmaktan çok, sorun üreticidir, ben böyle düşünüyorum.

Toplayıcı, birleştirici olmadığını düşünüyorum. Bir tarafla ilgili diğer tarafın görüşünü sormadan, düşüncesini dinlemeden, ön yargı ile hareket ettiğini düşünüyorum.

Yenice İlçe Teşkilat Başkanı Yılmaz Kırık ile birlikte bir tarihte basının karşısına çıktılar, beni  yalancılıkla itham ettiler.

O nokta da ben sonuçta  bir il başkanıdır, İl başkanını  yalancı konuma düşürmemek için bir açıklama yapmadık.             

 Benim altı tane meclis üyemin huzurunda aynı şeyleri söyleyen İlçe Başkanına  inandı, bana sormak lüzumu bile hissetmedi ki ben 2001’den beri Saylar’ı tanıyorum.  İlk kuruluştan beri beraber particilik yaptık.

İlgili süreçte sessiz kalmamız  Sayın Cumhurbaşkanımıza olan saygımız, hürmetimiz ve bağlılığımızdandır.  15 temmuzu tiyatro diyen Tayyip Erdoğan’a, İsrail – Amerikan ajanı diyen biri ile beraber bu Has Partililer, bu Saadet Partililere inandı ki ben bu noktada da yanlış bir siyaset uygulamasını bilmeme rağmen Ak Partiye ve Sayın Cumhurbaşkanımıza olan saygımız hürmetimiz ona olan bağlılığımız gereği daha fazla yıpranmasın diye çıkıp konuşmadım. 

Pazar yerinde yer gösterme yetkisi belediyemizdedir.İl başkanının  bu ülke hukuk devleti ise, demokrasi varsa , yasalar neyi emrederse o yapılır şeklinde bir değerlendirme  yapması gerekmez mi ? İlgili süreçte  İl Başkanının yetkisini kullandırarak İl Emniyet amirini aratıp burada telefonlar ettirerek hiç pazarda yer açılmamış yere hodri meydan diyecek kadar ak parti ilçe başkanı, ak partili belediye başkanına hodri meydan çekiyor ve o il başkanı da o adamın arkasında yer alıyor.

İşte bu ve benzer başka bazı durumların Ak Parti Genel Merkezi tarafından ve Sayın Erdoğan tarafından değerlendirilerek, İl Teşkilatının değişeceğini düşünüyorum. söylüyor.              

ÇAYLI :  “ SAYLAR’I 17- 25 ARALIK’TA FETÖCÜ KASİAD’DAN İSTİFA ETTİREN BENİM.”         

Ak Parti İl Başkanı Timuçin  Saylar’ı   17-25 Aralık"ta fetöcü kasiaddan istifa ettiren,  Çebioğlu Restorantta Sayın Saylar’a  burada kalma diyen benim.    Yine biz fetö ile mücadele ederken birileri,  bu dinle imanı namaz niyazlılara niye dokunuyorsunuz dediler. Bizi deyim yerindeyse bunlarla uğraşma diye tehtid etmeye çalıştılar.

Elimdeki dosyalar incelendiğinde  fetö ile Karabük ilinde ilk mücadeleyi eden  kişinin Zeki Çaylı olduğu görülecektir.

Yenicede 2012’ler de bir İlçe emniyet amiri vardı, şimdi Karabük’e gitti.   Fetö ile mücadeleyi  o ilçe emniyet amirinin  yeni geldiği 2012’lerde  nasıl başlatmışız o zaman  ilçenin emniyet amiri  daha iyi biliyor.

ÇAYLI : “ BENİM FETÖCÜ OLDUĞUMU İSPAT ETSİNLER KENDİMİ  ASARIM.”  

Kendisine toplum içinde avazı çıktığı kadar bağırarak söven bir kişi, bizi FETÖcü diye şikayet etti. Hakkımızda açılan 3 davayı da kazandık.

Zeki Çaylı’nın fetö ile bağı  yoktur , var diyen ispat etsin kendimi hükümet konağı önünde asarım. Bu  kadar net konuşuyorum.

Hiçbir cemaate, topluluğa, şuna- buna hiçbir şekilde müsaade etmemişimdir.  Cami cemaatiyim.  Allah’ın kitabı  ve sünnetinin dışında cemaaat memaat de benim için hiç bir şey ifade etmiyor. Allah ve Resulü varken başka bir aracıya ihtiyaç yoktur. Benim ağzımdan bir kere  “Muhterem Hoca Efendi”  dediğimiz duyan varsa yine kendimi asarım meydanda. Muhterem muhterem diyenler şu anda ahkam kesiyor ortada.

ÇAYLI :  “ BEN FETULLAH GÜLEN’E HEP ‘SÜMÜKLÜ ADAM'  DEMİŞİMDİR.  

1980’li yıllarda ailelerimizden  bir kız çocuğunun başına farklı bir şekilde bir eziyet ve zulüm geldi ve o gün bugündür  Ben hep Fetullah Gülen’e sümüklü adam demişimdir, hep böyle diyerek gelmişimdir. O gün bugündür  Zeki Çaylının eşimle beraber ailesinde Fetullah Gülen’in adı sümüklü adamdır. Onun için ben net söylüyorum hiçbir zaman da Allahtan başka kimseden korkmam korkmuyorum.

ÇAYLI: “BİZ ŞU ANA KADAR YENİCE’Yİ HALKA BİRLİKTE YÖNETTİK, YÖNETMEYE DE DEVAM EDECEĞİZ.”

Sonuç olarak Ak Partinin kurulduğu birinci gününden itibaren Yenice’deki herkese bağrımızı açtık gönlümüzü açtık. Ekmeğimiz olmadığı zamanlar buğday dilimimizi kullandık. Seçim saffı himayelerinde ne kadar ekmek o kadar köfte demedik. Siyasi pozisyonlarda hiçbir tehditte bulunmadık.

Biz,  sevdik saydık hürmet ettik. Sokağa çıktığımız zaman okul bahçesine gittiğimiz zaman 15-20 tane çocuk kucağıma kollarıma dolanıp Zeki Baba gelmiş  diyor, Mahalleye gittiğim zaman analarımız- babalarımız evladım gelmiş diye alnımdan öpüyor.

Yenice’de kimse başkan bile demez abi der, abisinin der. Biz halk adamıyız halkın içindeyiz halkla beraber Yenice’yi yönettik şu ana kadar şu andan sonrada yönetmeye devam edeceğiz. 

Özetle Karabük il teşkilatının  metal yorgunluğu  yaşadığını düşünüyorum.

 Sayın Erdoğan,  teşkilatta değişikliğe gidecektir ve yeni teşkilatla birlikte sorunlar çözülecektir.

Ben 64 yaşındayım. Bu  saatten sonra şahsi bir beklentim olmaz , olmayacaktır.Başı açık, alnı dik bir dürüst insanım " dedi.

zeki çaylı istifa edemedi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ibrahim78     2017-07-04 tek suclu zeki caylidir. yeniceye vekilllerimiz geliyo rest cekiyo.yenice benim.arkamda diyo ben nereye gidersem yenice arkamda diyo yenice senin niye arkamda olsun zeki cayli senin sandigindan hayir köyunden merkezden hayir cikti vekilimiz burhanettin uysalla koylerde calisma yapmasak hayir cikmisti. sıkıstin koseye ona buna camur at belediye kadroya aldiklarinda hepsi baska baska partiden onalrida acikla arkandan gelecek baska partiden aday cikacagini oyuzden baska partlileri kadorya aldim de
Safran7878     2017-07-03 Bence zeki baskan il yonetimiyle ilgili herseyi dogru tespitlerle ozet gecmis . Has partili saadet partili adamlari gorevlere getirerek partideki kibiri had safhaya cikardilar. Cikar tabi adamlar bunca imkani rahat hareket etmeyi kendi partilerinde bulamayip burda bulunca onune gecilmez bir hal aldi. Yazik valla zeki baskan sonuna kadar hakli.
korkuyoruz     2017-07-03 Bası açik ve Alnı dik olanlar icindeki neyse dışıda o olur.Sen resmen refarandumda Hayıra caliştın.şimdi sadakatmiş.kimi kandırıyon.Kışisel kibir ve kjn duygularınla Yeniceyi ne haleyi getirdin.Artık şu söylemlerin ve tutarsız konuşmaların siyasi anlamda acinacak halde oldugünun göstergesidir.....
yenice 78     2017-07-03 yazik acinacak haldesin.be Zeki cayli.madem sen partine ve davana Cumhurbaşkanimiza bagliliktan bahsediyonda refarandumda tek tek adamlarına hayıra vereceksin diye arattın.be bizzat senin adamlarin sahsımın yanında yenicenin tüm mahallelerinde hayır çıkacağını ve bu yönde çalışmalar yaptıklarını defalaca söylediler.Aycan Telli cumhurbaşkanımızı diktatòrlük ve tek adam rejimi ile suçluyordu sokaklarda. bu düşünceleri taşırken nasıl cıkıpta cumhurureise bağlıliktan bahsediyorsun.
Adem     2017-07-03 Vur vur inlesin il başkanı dinlesin karabuk il ve ilçe yönetimi delegeler komple değiştirilmeli resetlenmeli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı