Advert
sandalye fabrikası karabük

Safranbolu Belediyesi'nde Şok İddialar!

Safranbolu Belediyesi'nde Şok İddialar!

Safranbolu Belediyesi'nde Şok İddialar!
Bu içerik 19430 kez okundu.

Safranbolu Belediyesi’nde Necdet Aksoy’un Başkanlık görevinden İç İşleri Bakanlığı’nca alınmasının ardından Kayyım atanan Kaymakam Fatih Ürkmezer’in tespitleri doğrultusunda görevden almalar devam ediyor.

Ürkmezer’in kayyım olarak göreve başlaması ile birlikte, özellikle imar noktasında usulsüzlük iddiaları iyice ayyuka çıkarken, dosyaların çalınması olayı gündeme gelmişti.

Necdet Aksoy’a akrabalığı ile bilinen iki çalışanın görevden alındığı şeklindeki bilgilerin ardından bugün de danışmanı görevden alınmıştı.

SIRA KİMDE?

Safranbolu Belediyesi’nde olduğu iddia edilen usulsüzlükler bir yana şimdi de Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Şenol’un görevden heran alınabileceği konuşuluyor.

İddialara göre Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Erdoğan Şenol’un, Belediye Meclis Üyesi Halil Aydın’ın ve Elif Hacıalioğlu’nun yakın akrabalarını ve çocuklarının özel kadrolar ile belediyede istihdam edildiği öne sürülüyor.  Halil Aydın ve Erdoğan Şenol’un istifa dilekçelerini verdikleri ancak ilçe başkanı Ali Kaya’nın istifa etmemeleri noktasında telkinde bulunduğu belirtiliyor.

Bir diğer idida ise özel kalemi ve kültür müdürü olarak çalışan Zülfiye Eraslan’ın kardeşi ve kardeşinin eşinin de belediye de işe alındığı ve SAKEM koordinatörlüğü görevi verildiği söyleniyor.

Öte yandan Belediye Meclis Üyesi Elif Hacıalioğlu’nun bazı yurt ruhsatlarında yetkisi olmadığı halde imza attığı ve bu ruhsatlardaki imzaları yasaya uygun hale getirmek için değişiklikler yapmaya çalıştığı, bu ruhsatları imardan talep ettiği, ancak alamadığı iddiaları ile şok etkisi yarattı.

Bir diğer iddia ise Belediye Meclis üyesi Mehmet, Ali Özer’in belediye meclis üyesi olmasıyla birlikte, belediye ile ticaret yapmasının yasak olmasına rağmen Safranbolu Belediyesi’ne faturalar kestiği öne sürülüyor.

Tüm bu söylentiler Kayyım Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer tarafından ciddi ve titizlik ile araştırıldığı öğrenilirken,  durumdan haberdar olan vatandaşlar; “vay be belediyesi tam bir çiftliğe çevirmişler. Akrabalık, ahbap çavuş ilişkisi içerisinde yönetmişler” dediler.

safranbolu belediyesi yolsuzluk safranbolu belediyesi usulsüzlük safranbolu belediyesi görevden alınma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatandaş     2017-07-08 Necdetin yanındakilerin araştırıldığı kadar arkasındakiler de araştırılmalı. Kısaca onun kapalı kapılar ardında nemalandırdığı siyasi ayağı vardır sanırım .
Safranbolu2     2017-07-07 Bülent turkoglu adında biri vardı bunlarla çok mücadele etti sadece Necdet değil bir önceki baskan döneminde hatta hep ımar ve ihale yolsuzlukları diyordu hatırlayınız. Nihat cebeci yolsuzluk yaptı demenin cezasını ödedi necdet le de mücadele etti. Proje üretti aday oldu. Sanırım yaşadığımız gibi yönetilmeye müstahakiz hadisi serifinde olduğu gibi.
lokman     2017-07-07 Bunlar halka değil kendilerine çalışmışlar bedava yaşamışlar neden hala devletin makam araçlarıyla geziyorlar
Süleyman Aygün     2017-07-07 Aylarca yazdık yolsuzluğu Aksoy'u görmezden geldiniz Simdi ne bu haber aşkı.Ayrıca Kayyım değil Kayyum.
ELİEYİOĞLU, Hakan (Karabük Çocuğu)     2017-07-07 Kamu Yönetimi master eğitimi almış (tezli) kamu tecrübesi bulunan ve kamu mevzuatını takip eden hakiki Karabük çocuğu olarak, yerel derneklerin (memleket logolo, markalı özellikle) çalışma usul ve esasları, hemşehricilik ilişkisinin kamu yöneticiliği alanlarındaki etkisi, hangi kurumlarda hangi idarecilerin bu sivil gücü menfaatlerine dönüştürmüş olabilecekleri kamuoyu önünde tartışılabilir. Akademik olarak tabi. Saygılarımla.
Safranbolu     2017-07-07 Belediyede çalışanların yarısı Necdet Aksoy'un akrabasıdır herhalde...
Sibel     2017-07-07 Sakem deki kadınlar yiyip içip maaş alıyor devletin halk egtimleri var sakemlerde gereksiz harcamalar yapiliyor
Sibel     2017-07-07 Sakemler araştırılsın gereksiz harcama devletin halk eğitimi var ..yetkisiz kisiler belge veriyor .yiyip içiyorlar oradaki kadınlar
mehmet akın     2017-07-07 Bunların bir kanun tanımazlığına örnek yenimahalle özgür sokaktaki doktora ait inşaat. Girişi tamamen yasaya aykırı olarak yapıldı. Mahkemeye verdik, bölge idare mahkemesi ve gönderilen bilirkişi heyeti projenin tamamen yasalara aykırı olduğuna karar verdi. Safranbolu belediyesi onay verdiği projenin yasalara aykırı olduğunu bildiği halde son bir umut olarak temyize yolladı, bu rant çetesi karşısında halktan biri olarak umarım adalet yerini bulur. Bekliyoruz.
Tema.     2017-07-07 Yolsuzlukların sonuna kadar takipçisi olunsun.
Adem     2017-07-07 Acil eski kadro komple gönderilmeli. Bunlar 10 tane koyunu gü demeyecek insanlar.bu zamana kadar hep oyaladilar.halkın asfalt ihtiyaç var bunlar yok altın safran film festivali mis gereksiz şeylere dünyanın bütçesini ayırdılar safranboluda alt yapı yok yer altında butun borular ASBEST boru sayın kaymakamım kanserojen çok mu zor bunları değiştirmek eski başkan yardımcılarını acil gönderin acil........
Öz safranbolu     2017-07-06 Kimsenin ettiği yanına kalmaz allahım burunlarından fitil fitil getirsin inşaallah
eğri oturalım.doğru konuşalım     2017-07-06 Elif Hacıalioğlu belediye fen işleri mühendislerine baskı yaparak bazı inşaat rushsatlarının verilmesi ni kolaylaştırıp bazılarını zorlaştırmış mı?
ibrahim78     2017-07-06 yenice belediyesindeki zeki caylida cok usulsüzlük yapti bunlarida görün artik zeki cayli alinsin ayni olaylar yenicedede cikacak insallah görecez o günleri
Adem     2017-07-06 Necdet Başkanın sözleşmeli personel olan yeğeni Tarık'ı unutmayalım lütfen...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı