Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Şahin, Genç Çiftçileri Ziyaret Etti

Karabük İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Şahin, genç çiftçi projesinden yararlananları ziyaret ederek neler yapmaları gerektiği hakkında bilgi verdi.

Karabük İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Şahin, Genç Çiftçileri Ziyaret Etti
Bu içerik 1760 kez okundu.

Karabük İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Şahin, geçen yıl genç çiftçi projesinden yararlanarak Aşağı Çiftlik Köyü’ndeki evlerinin bahçesine kurulan bin metrekare alandaki serada domates yetiştiren 34 yaşındaki Mükerrem Altınkul Ergül’ü ziyaret etti. Serada yetişen domatesleri inceleyen Şahin, yapılan yanlışlar konusunda uyardığı Ergül’e daha iyi bir domatesin nasıl yetiştirileceği konusunda ise teknik bilgilerini anlattı.

Mustafa Şahin, Mükerrem Altınkul Ergül’ün seraya yeni yeni alıştığını belirterek, “Ufak tefek sulama, besleme ve besin elementiyle ilgili eksiklikleri var. Bazı yerlerde ürünün ipe sarılmasıyla ilgili eksiklikleri var. Ama gayretli bir çiftçimiz. Kendisine gereken teknik desteği vereceğiz. Önümüzdeki sezona profesyonele yakın bir çiftçi oluşturacağız burada” dedi.

Mükerrem Altınkul Ergül ise, “Çevremden duyarak genç çiftçi projesine başvurdum. Yedeklerden çıktım. Domates yetiştiriyorum. Şu anda çok mutluyum. Bu işi devam ettireceğim. Müdürümünde verdiği bilgilerle inşallah daha iyi olacak. Müdürüm bilgili bir insan. Bilgi almak güzel bir şey. Bilmediğim şeyler çok. Sormak ve öğrenmek istediğim şeyler vardı. Bunları da öğrendim. Yetiştirmek bir şey değil. Bu işin satışı da var. Genç çiftçiler olarak bizlere Pazar yerlerinde bir yer ayrılabilir. Küçük de olsa belli bir yerimiz olursa ürünlerimizi değerlendiririz ve bu proje daha anlamlı olur’’ diye konuştu.

 

Karabük İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Şahin karabük çiftçilik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı