Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük Üniversitesi Enstitü Müdürlerinin İstifası İle Sarsıldı

Karabük Üniversitesi'nden üç enstitü müdürü görevlerinden istifa ettiler

Karabük Üniversitesi Enstitü Müdürlerinin İstifası İle Sarsıldı
Bu içerik 12625 kez okundu.

Karabük Üniversitesinin Üç Enstitü Müdürü'nün istifası şok etkisi yarattı.

Karabük Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürleri bulundukları görevden istifa ettiler.

Edinilen bilgilere göre, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Nevin Aytemiz'in yurt dışına gideceğinden dolayı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü İlyas Söğütlü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Nazan Karahan'ın ise neden istifa ettiği henüz açıklanmadı. Akademik çevrelerde ise Söğütlü ve Karahan'ın istifalarının Rektör Polat tarafından istendiği öne sürülüyor.

DAHA NE KADAR İSTİFA OLACAK?

Bu istifalar ile birlikte son iki yılda, özellikle de son bir yıl içerisinde Karabük Üniversitesi'nden ne kadar hoca'nın istifa ettiği, ne kadar hocanın başka üniversitelere gittiği ve neden gittiği ciddi şekilde sorgulanmaya başladı. İşte kamuoyunda merak edilen sorular:

1-Bu Enstitü Müdürleri gerçekten neden istifa ettiler ya da istifaları istendi?

2-Karabük Üniversitesinde uzunca bir süredir konuşulan "BİR GURUBA YÖNELİK KADROLAŞMA" söylentileri ne kadar doğru?

3- Son iki yılda kaç tane Akademik Kadro değişikliği yapıldı?

4-Yüksek lisans öğrenci alımlarında kayırmacılık yapılıyor mu?

5- İstifalarda yüksek lisans öğrenci adayları için yapılan DİL sınavının etkisi var mı?

UYARIYORUZ!

Bu haberi yazarken aklımıza 2009 yılında vefat eden Kamer Genç'in kürsüden yaptığı bir konuşma aklımıza geldi. "Bu ülkenin bir vatandaşı olarak uyarıyorum. Bu FETÖ cüler bu memleketi ele geçiriyor. Uyarmak benim vatandaşlık görevim..." demişti.

Şimdi Karabük Derin Haber olarak, memleketini, milletini, devletini, kentini, üniversitesini seven olarak uyarıyoruz. Artık iyice ayyuka çıkan, dilden dile dolaşan bu kadrolaşma söylentileri ne kadar doğrudur? Gerçekten varsa böyle bir kadrolaşma sonucu nerelere gider? Bu söylentiler ne zaman ciddi bir şekilde araştırılacak?  Ülkeyi yöneten siyaset kurumu bu söylentileri ne zaman ciddiye alacak? YÖK'ün bu konuda ivedi bir şekilde araştırma yapması istenecek mi?

Biz bu ülkenin bir vatandaşı olarak UYARI hakkımızı kullanıyoruz.

kbü de deprem kbü enstitü müdürleri istifa karabük üniversitesi istifalar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Emirhan     2017-07-10 Nevin hoca gibi bilim kadınını kaybetti üniversite sevmediğiniz insanları suçlamanın yolu kolay artık.
Mudavim     2017-07-08 Rektör istediği kişilerle çalışır bu yapılan yönetmeliklere aykırı bir durum değil. Üniversiteye ne düşmanlığınız var, neyin peşindesiniz. Bırakın artik bu şehri gerecek haberler yapmayı.
Çetin     2017-07-08 Enstitü Müdürü istifa etmiş. Bize ne ya. Çok saçma bi haber
7834     2017-07-08 Bunun cevabı için yökün araştırma yapmasına gerek yok olan biteni okul içinde öğrenim gören öğrencilerede sorsanız okul içindeki usulsüzlükleri görünen yüzüyle aktaracaktır.Şikayetler yoğun bir şekilde olsada (bimer,cimer'e) bu gönderilen dilekçe ve şikayetler direk okul içindeki gerekli mercalara yönlendirip ilgilenmesini istemektedir.Bir çok kişi bu usülsüzlüklere usulünce uydurulmuş artık kalıplaşmış cevaplar almaktadırlar.Kısacası oluşan sonuç kimi kime şikayet ediyorsunuz mantığıdır...
iskenderpasa 3     2017-07-08 Mahmud Esad Coşan efendinin adını lekelemekten başka hiçbir şey yapılmıyor. Kul hakkına girenler, o zarif, o naif MEC efendinin hakkına da giriyorlar. Onun emanetine leke sürüyorlar. sait bey tarafsız gazeteciliğiniz daha öncede atilla beyin basın toplantısındaki rektör beye olan sorusunun dobralığı ile yarışır. helal olsun. bu ülkeye sizin gibi hak hukuku kovalayan gazeteciler lazım.
iskenderpasa 2     2017-07-08 -----şahısların abartılı puanları veya özel şartlarla kişiye özel kadroları gözle görülür derece ayyuka çıkmıştır. Basit bir internet araştırması ile ilanlarda kadro verilen şahısların sadece sosyal medya profillerinden bile bu topluluğa mensup olan şahıslar olduğu görebilirsiniz. Millet olarak geçtiğimiz yılın bu döneminde büyük bir badire atlatmışken bu insanların bu tarz eylemlerine devam etmeleri ve bunda ısrarcı olmaları gerçekten akıl almaz bir durum. Allah hidayet versin diyorum.
iskenderpaşa     2017-07-08 Karabük üniversitesi'ndeki iskenderpaşa veya hakyol veya MEC vakfı veya Mahmud Esad Coşan cemaati yada Sağduyu Partisi adı altındaki yapılanmayı sağır sultan bile duydu. Değil idari kadrolardaki alımlardaki kayırmalar, akademik olarak yapılan alımlarda da açıkça görülmektedir. Rektör'den tutun da yardımcılarına, danışmanlarına, dekanlara, araştırma görevlilerine kadar tepeden tırnağa ikinci bir paralel yapılanma söz konusudur. Son öğretim görevlisi alımlarında da görüleceği gibi alınan şahıslar
Hünkar     2017-07-07 Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun sözü ile bitireceğim. Başlarken gömleğin ilk düğmesini yanlış iliklersen, geri kalan bütün düğmeler yanlış iliklenir. Bunu düzeltmek için bütün düğmeleri çözüp tekrardan iliklemek gerekir. Karabük üniversitesi şu an yanlış bağlanan o ilk düğmenin ceremesini çekmekte.
Hünkar     2017-07-07 Kimse sizin Karabüğünüzü sevdiğinden, ya da üniversiteyi sevdğinden durmuyor zaten. Rektör kim olursa olsun, sizin bu aç gözlülüğünüz yüzünden, kalitesiz anlayışınız yüzünden, herkes bir yer bulayım gideyim derdinde. Üniversitede birçok kaliteli akademisyen var. Bu insanlar birçok yerde iş bulma potansiyeline sahip. Harvard değil orası, Karabük. Herkes her zaman daha iyisini ister. Ne sanıyorsunuz, hocalarda ya burada kalalım şehir para kazansın mı diyecek.
Hunkar     2017-07-07 Haberde yapılan yorum hiç uygun değil. Bir kere son 1-2 yıl içerisinde yapılan istifa sayısı istenmiş. Eğer bir kıyaslama yapacaksan bunu üniversite kurulduğundan beri yapılan istifa sayılarını isteyerek yaparsın. Üniversitenin kurulduğu ilk dönemde kaç kişi istifa etmiş buna da bakın. Sanki önceden çok güllük gülistanlıktı, son 1-2 sene içinde üniversite inişe geçti.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı