Advert
sandalye fabrikası karabük

"Tarım Tekniklerini Geliştirme ve Yeni İstihdam Alanları Oluşturma Projesi"

Tosya ilçesinde uygulamaya konulan "Tarım Tekniklerini Geliştirme ve Yeni İstihdam Alanları Oluşturma Projesi" kapsamında yetiştirilen bodur elma ağaçları ilk meyvesini verdi.

Bu içerik 707 kez okundu.
"Tarım Tekniklerini Geliştirme ve Yeni İstihdam Alanları Oluşturma Projesi"
Tosya ilçesinde uygulamaya konulan "Tarım Tekniklerini Geliştirme ve Yeni İstihdam Alanları Oluşturma Projesi" kapsamında yetiştirilen bodur elma ağaçları ilk meyvesini verdi. 

Tosya Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akdiken, yaptığı açıklamada, söz konusu projeyi yaklaşık üç yıl önce hayata geçirdiklerini hatırlattı. 

Projeyi Avrupa standartlarında tarım ürünü yetiştirebilmek için başlattıklarını vurgulayan Akdiken şunları kaydetti:

"İlçemizdeki üreticilerin bilinçli üretimi yaprak daha fazla kazanabilmesi için, kaymakamlığı ve odamız iş birliğinde Tarım Tekniklerini Geliştirme ve Yeni İstihdam Alanları Oluşturma Projesi oluşturmuştuk. Proje kapsamında, Avrupa’nın en ileri tekniğiyle üretim yapan tesisleri bir ekip oluşturarak yerinde ziyaret ettik. Buralardan edindiğimiz bilgiler ışığında oradaki arazilerin aynısını Tosya'mızda da yapmıştık. 3 yıldır emek harcadığımız bodur elma bahçesi bu sene ilk meyvelerini vermeye başladı. Bölgemizde örnek olan bu çalışmayı görmek için çevre il ve ilçelerden bir çok kişi gelerek bu arazilerimizde incelemelerde bulundu. Kendi şehirlerinde de bu çalışmayı yapmak için bizden yardım istediler. Bizlerde bütün bilgilerimizi isteyen herkesle paylaştık ve paylaşmaya da devam ediyoruz."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı