Advert
sandalye fabrikası karabük

KBÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Abdusselam Uluçam Gözaltına Alındı

KBÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Abdusselam Uluçam Gözaltına Alındı

KBÜ  Mimarlık Fakültesi Dekanı Abdusselam Uluçam Gözaltına Alındı
Bu içerik 11101 kez okundu.

Karabük Üniversitesi  Mimarlık Fakültesi Dekanı Abdusselam Uluçam Gözaltına Alındı

Uzun süre Batman Üniversitesi Rektörlüğü yaptıktan sonra geçtiğimiz aylarda Karabük Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanlığına atanan Prof Dr Abdusselam Uluçam’ın gözaltına alındığı öğrenildi.

Aynı zamanda Hasankeyf  kazı başkanlığı da yapan Abdusselam Uluçam’ın bugün sabah saatlerinde Batman Cumhuriyet Bassavcılığı’nın talimatı ile gözaltına alındığı ve Batman Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi.

Batman yerel haber kaynaklarında yer alan haberlere göre:

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları kapsamında uzun yıllar boyunca Batman Üniversitesi rektörü olan Prof. Dr. Abdusselam Uluçam gözaltına alındı.

Batman’da FETÖ’ye yönelik soruşturma kapsamında, Eski Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdusselam Uluçam’ın gözaltına alındığı bildirildi.

Edinilen bilgilere göre, Batman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, sabah saatlerinde Hasankeyf ilçesinde düzenlenen operasyonda Uluçam gözaltına alındı.

Uluçam’ın, ifade işlemleri için İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldüğü öğrenildi.

Gözaltına Alınan Karabük Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Abdusselam Uluçam 1953 Konya'nın Beyşehir ilçesi doğumlu olup, uzun süre Batman Üniversitesi Rektörlüğü yapmış, Karabük Üniversitesi’nin yaptığı bazı etkinliklere katılmış ve Rektörlük görevinin sona ermesinin ardın  geçtiğimiz aylarda Karabük Üniversitesi Mimarlık Fakültesine Dekan olarak atanmıştı.

Öte yandan Dekan Uluçam'ın Batman Üniversitesi Rektörlüğü döneminde Danıştay'ın vermiş olduğu yürütmeyi durdurma kararını uygulamadığı bu nedenle 'Görevde yetkiyi kötüye kullanma' ( Görevden aldığı genel sekreter yardımcısını göreve iade etmemek) gerekçesiyle Batman Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu yapılıp soruşturma başlatıldığı da yerel haber kaynaklarında yer aldı.

Kaynak. http://www.yenibatman.com/flas-eski-batman-universitesi-rektoru-gozaltina-alindi-19991.html

https://ilkha.com/haber/57613/eski-batman-universitesi-rektoru-gozaltina-alindi

karabük üniversitesi dekan gözaltı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Selam     2017-07-12 Tutuklandı
admin     2017-07-11 Yeniceli rumuzuyla yazan sayın okurumuz . http://www.karabukderinhaber.com/haber/3216/dekan-ulucam-adil-oksuze-yakin-universite-ile-iliski-icersindeymis.html ikinci haberi okuyamadınız herhalde. Anadolu ajansı da dahil bütün ulusal basına düştü. Hani aslı astarı yok demişsiniz ya. Devletin resmi ajansı dahil bütün haber medyası mı yanlış?
yeniceli     2017-07-11 yorumlara bakıyorum da, çamur at izi kalsın.Aslı astarı, delili olmayan ithamlar.
Mehmet     2017-07-11 Müdavim isimli zat. Göz altına alınma sebebi ortaya çıkmış. . Savundugun zat FETO sen alınmış. Ve buna referans olan insan rektör. Kardeş bu işte senin benim adamım olmaz. Kim bu millete ihanet ederse cezasını çekecek. Ve buna kol kanat geren sahsiyetlerde.
Mudavim     2017-07-10 Yorum yapan zatlar sesleniyorum. İşkembeden sallamayın. Adalet istiyorsunuz kul hakkına giriyorsunuz. Bu insanlar FETÖ ile zerre alakalari olmayan insanlar bunu Karabük te herkes biliyor. Sizinkidi üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.
karabük düşmanı     2017-07-10 yer KARAbük ama vekil konyalı, ak parti il balkanı konyalı, rektör konyalı,görevden alınan dekan konyalı nedir kardeşim bu.Sayın M.Ali ŞAHİN lütfen bu duruma el atın.
Mehmet     2017-07-09 Bu dek ani bizzat Rektör Refik polat tarafından Cemaat üyesi olduğu için getirilmiştir. Bu yapının karabuk imamı lütfü kömdur. Allah'ın izni ile yaptıkları zalimlikler yanına kar kalmayacak
Yetti artık     2017-07-09 Doldurdunuz şu üniversiteyi içi boş naylon akademisyenlerle
Madur     2017-07-08 Yar doc kadrosuna alınanlar incelensin,doldurdular içi boş insanları ahbab çavuş.eğitimcilik bitti tanıdığı olan aksdemisyen oldu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı