Advert
sandalye fabrikası karabük

Dekan Uluçam, Adil Öksüz'e Yakın Üniversite İle İlişki İçersindeymiş!

Batman'da gözaltına alınan Karabük Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Abdusselam Uluçam'ın FETÖ nedeniyle gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Dekan Uluçam, Adil Öksüz'e Yakın Üniversite İle İlişki İçersindeymiş!
Bu içerik 5732 kez okundu.

Batman'da gözaltına alınan Karabük Üniversitesi  Mimarlık Fakültesi Dekanı Abdusselam Uluçam'ın FETÖ nedeniyle gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Uzun süre Batman Üniversitesi Rektörlüğü yaptıktan sonra geçtiğimiz aylarda Karabük Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanlığına atanan Prof Dr Abdusselam Uluçam’ın gözaltına alındığı haberini Karabük halkı üç gün önce Karabük Derin Haber'den öğrenmişti.

http://www.karabukderinhaber.com/haber/3204/kbu-mimarlik-fakultesi-dekani-abdusselam-ulucam-gozaltina-alindi.html

Hafta sonu resmi bir açıklama yapılmazken bugün Dekan Uluçam'ın FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığı kesinleşti. Yerel ve ulusal basına düşen haberlerde;

Batman Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Abdusselam Uluçam'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklı olduğu öne sürülen üniversite ile işbirliği yaptığı iddiasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.

Batman Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında önceki gün ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan, Karabük Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı ve Hasankeyf Arkeolojik Kazı Çalışmaları Başkanlığı yürüten Prof. Dr. Uluçam'ın emniyetteki işlemleri sürüyor.

Uluçam'ın, örgütün sözde "hava kuvvetleri imamı" firari Adil Öksüz'ün yakın ilişki içinde olduğu FETÖ ile iltisaklı olduğu öne sürülen Arnavutluk'taki Epoka Üniversitesi ile protokol imzaladığı ve 17/25 Aralık operasyonları ile 15 Temmuz'daki darbe girişimine rağmen protokolü iptal etmediği gerekçesiyle gözaltına alındığı belirtildi.

Uluçam'ın gözaltına alınma gerekçeleri arasında, Batman Üniversitesi kampüsünde FETÖ üyelerinin kod isimle stant açmalarına izin verdiği, stantlara gelen öğrencilerin FETÖ ile irtibatlı yurtlara yönlendirildiği iddialarının olduğu bildirildi.

Öte yandan Uluçam hakkındaki soruşturmanın daha önce Batman Üniversitesinden mezun olan ve başka illerde yaşamını sürdürürken FETÖ/PDY operasyonları kapsamında gözaltına alınan bazı şüphelilerin, "FETÖ ile Batman Üniversitesi'nde" tanıştıkları yönünde verdikleri ifadeler doğrultusunda başlatıldığı öğrenildi.

REKTÖR POLAT "SAĞLAM VE İYİ İNSAN"

Öte yandan haberin kamuoyuna düşmesinin ardından Karabük Üniversitesi Rektörü Polat'ın görüştüğü ya da karşılaştığı bazı üst düzey bürokrat, siyaset ve cemiyet insanlarına "Abdusselam Uluçam düzgün ve sağlam bir arkadaştır" diyerek sahip çıktığı iddia ediliyor.

kbü adil öksüz kbü uluçam adil öksüz uluçam epoka üniversitesi kbü epoka üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
admin     2017-07-11 Yeniceli rumuzuyla yazan sayın okurumuz . http://www.karabukderinhaber.com/haber/3216/dekan-ulucam-adil-oksuze-yakin-universite-ile-iliski-icersindeymis.html ikinci haberi okuyamadınız herhalde. Anadolu ajansı da dahil bütün ulusal basına düştü. Hani aslı astarı yok demişsiniz ya. Devletin resmi ajansı dahil bütün haber medyası mı yanlış?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı