Advert
sandalye fabrikası karabük

Şahin '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne Katıldı

Karabük’te '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ anma etkinliğine katılan AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, “Asıl darbe 20 Temmuz’da oldu.’ diye söylenenler, 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunanları masum gösterme amaçlıdır” dedi.

Şahin '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne Katıldı
Bu içerik 1778 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişimine İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde direnirken hayatını kaybeden Metin Arslan’ın, Öğlebeli Mahallesi´nde bulunan mezarı ziyaret edildi, dua okundu, karanfil bırakıldı. Anma etkinlikleri kapsamında Beşbinevler Mahallesi’ndeki şehitler mezarlığı da ziyaret edilerek dua edildi.

Ziyaretlerin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Şahin, darbe girişiminde bulunanların adalet karşısında hak ettiği cezayı almalarını beklediklerini söyleyerek şöyle konuştu:

Buna milletimiz cezanın bir an önce verilmesi bağlamında büyük önem vermektedir. Çünkü ülkemizin başına bu badireyi açanlar mutlaka cezalandırılmalıdır. Bu cezalandırma faaliyetinin yargısal sürecini farklı yönlere çekerek ‘adaletsizlik yapılıyor’ bağlamında bir takım değerlendirmeleri bu şehitlerimizin hatırasına saygısızlık olarak ifade ediyorum. Çünkü şu anda önemli bir bölümü cezaevindedir. Yargılanıyorlar. Bu yargı süreçleri bir an önce tamamlanmalı. Hak ve adalet yerini bulmalıdır. İşte asıl adalet buradadır. Türkiye´nin başına bu badireyi açan hainler mutlaka en ağır ceza ile tenzil edilmelidir. ‘Bunlar gerçek suçlu değildir, gerçek suçlu devlettir, hükümettir. Çünkü bu darbe girişimi farklı bir darbe girişimidir, asıl darbe 20 Temmuz´da oldu.’ diye söylenenler 15 Temmuz´da darbe girişiminde bulunanları masum gösterme amaçlıdır. Bunlara milletimizin kanmamasını diliyorum. İnanıyorum ki milletimiz kanmayacaktır. Bunu böyle bir 15 Temmuz´un değerlendirildiği haftada söylemeyi arzu etmezdim ama bunu söylemek durumundayız. Tüm şehitlerimize rahmetler diliyorum.”

karabük belediye başkanı mehmet ali şahin karabük 15 temmuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı