Advert
sandalye fabrikası karabük

15 Temmuz Anısına Kan Bağışı Etkinliği

Karabük Valiliği, 15 Temmuz anısına düzenlenecek olan Kan Bağışı Etkinliğinin Safranbolu Misak-ı Mili Demokrasi Meydanında 15 Temmuz 2017 günü saat 19:00’da başlayacağını duyurdu.

15 Temmuz Anısına Kan Bağışı Etkinliği
Bu içerik 1184 kez okundu.

Bilindiği üzere 15 Temmuz 2016 tarihinde Türk demokrasisine ve Milli Birliğimize karşı gerçekleştirilen hain darbe girişimi halkımızın topyekûn karşı duruşu ve yüzlerce şehidimizin direnişi ile önlenmiştir. Bu bağlamda Karabük Valiliği Türk Kızılay’ı işbirliğiyle 15 Temmuz kalkışmasının sene-i devriyesinde; aziz şehitlerimizin minnetle anılması, geçtiğimiz yıl yaşanılanların ve demokrasiye yönelik hain kalkışma hareketi karşısında yaşamı pahasına görevi başında fedakârca hizmete devam eden sağlık personelinin yaşadıklarının unutulmaması amacıyla ilimizde gerçekleştirilecek olan Kan Bağışı Kampanyasını duyurdu.

Etkinliklerde Kızılay Kan Bağış Araçları ve Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Sağlıklı Yaşam Araçları, kan bağışı konusunda farkındalığının arttırılması ve sağlıklı yaşam konularında bilgilendirme faaliyeti yürüteceklerini de belirtti.

Kan Bağışı Etkinliği Safranbolu Misak-ı Mili Demokrasi Meydanında 15 Temmuz 2017 günü saat 19:00’da başlayacak olup, ertesi gün sabaha kadar kesintisiz devam edecektir. Karabük Valiliği yapmış olduğu duyuruda halkımıza şu sözleri dile getirdi; ''Acil değil, sürekli bir ihtiyaç olan kan bağışı hususunda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında vatandaşlarımızı ve tüm kamu görevlilerimizi kampanyaya destek olmaya çağırıyoruz. Her daim kanıyla ve canıyla vatan savunmasında görev almaktan bir an olsun bile çekinmeyen tüm vatandaşlarımıza bugüne kadar kan bağışı hususunda gösterdikleri hassasiyetten ve verdikleri destekten dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.'' 

safranbolu 15 temmuz kan bağışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı