Advert
sandalye fabrikası karabük

Safranbolu Belediyesi’nde yeni iddialar gündemde

Safranbolu Belediyesi’nde yeni iddialar gündemde

Safranbolu Belediyesi’nde yeni iddialar gündemde
Bu içerik 20186 kez okundu.

Son günlerde Safranbolu Belediyesi ile ilgili üst üste yaptığımız haberler kamuoyunda şok etkisi yarattı. Haberlerimizin ardından haber merkezimizi arayan Safranbolu Belediyesi ile ilgili, ilintili ya da hizmetler noktasında sıkıntı çekmiş çok sayıda vatandaşımızdan yağmur gibi bilgiler tarafımıza ulaştı. Bizlerde bunlardan süzüp kamuoyunu ilgilendirdiğine inandığımız bazılarını yayınlıyoruz.

İşte bize ulaşan iddialar ve sorular.

1-Safranbolu Belediyesi’nin özel kalem bütçesi ne kadar?

4 Trilyon özel kalem bütçesi olarak ayrıldığı doğru mu? Bu paralar nerelere harcandı?

2- 2015 Yılında görevden alınan ve belediye başkanı Necdet Aksoy’un bir yakınına ait olduğu iddia edilen (Y… Konak) bir konak tarafından belediye ye mutat ve yüklü miktarda faturalar kesildi mi? Bu faturalar karşılığında bu konakta kimler kaldı?

Söz konusu faturalar Konak’ın işletmecisi değiştikten sonra bir anda yapılan bu mutat ödemeler sona erdi mi?

3- Safranbolu Belediyesi’nin temizlik malzemesi ihtiyaçları hep aynı firmadan mı alındı? Bu firma Kimin? Alım için ihale yapıldı mı?

4- Safranbolu Belediyesi her ay toplu SMS hizmeti aldı mı? İhale edildi mi? İddia edildiği gibi aylık 18-25  milyar arası bir ücret ödendi mi?

5- Safranbolu Belediyesi’ne bağlı Kültür Eğitim Merkezi ( SAKEM) hıdırlık ve otopark işletmeciliği yapıyor mu?

Bu işletme gelirlerine ve Belediye’den de bütçe aktarılmasına rağmen SAKEM’in zararı ne kadar?

Sakem bu güne kadar hiç denetlendi mi? Denetlendiyse Kim denetledi?

Sakem’in Müdürü’nün eğitim düzeyi nedir, hangi kadro ile çalışmaktadır

6- Ramazan ve diğer zamanlarda dağıtılan kumanya paketleri ve iaşe paketleri hangi marketten alındı? Alım için herhangi bir ihale yapıldığı mı?

7- Safranbolu Belediyesi çöp müteahhidine ait ya da müteahhit tarafından kiralanan binek araçları görevden alınan Belediye Başkanı Necdet Aksoy’un belediye de çalışan yakınlarına tahsis edildi mi?

Tahsis edildiyse bu araçların tahsis edildiği yakınları 24 saat kendi aracıymış gibi kullandı mı?

Bu araçlara Safranbolu Belediye tarafından ayrıca bir kira bedeli ödendi mi?

8- Temizlik müteahhidinde çalıştığı bilinen T…. İsimli çalışan maaşını belediyen mi alıyor yoksa müteahhitten mi?

9- Göztepe mevkiinde özel kooperatife ait olan inşaatın hafriyatı belediye imkan, ekipman ve elemanları tarafından yapıldı mı, bazı işçiler durumu fark etip cep telefonlarına çekerek şikayet ettiler mi, bu işçilerin önce iş akitleri sona erdirilip sonra 3 tanesi geri alındı mı?

Karabük Derin Haber olarak Safranbolu da yaşayan vatandaşlarımızdan bizlere gelen bilgi ve iddiaları bizler aktarıyoruz.  İsim, firma, kişi kuruluş olarak gelmiş olmasına rağmen araştırılıp sonuç alınmadan yayıncılık ilkelerimiz gereği bu isimleri yayınlamıyoruz.

Safranbolu Kaymakamı ve Kayyım Belediye Başkanı Sayın Fatih Ürkmezer’in bu konuları dikkate aldığını ve ciddi şekilde araştımasın yaptırdığına yürekten inanıyoruz.

Yaptığımız haberler ile ilgili olarak kendisini ilgili hisseden, açıklama yapma ihtiyacı duyan herkese sütunlarımız objektif yayıncılık ilkemiz gereği açıktır.

safranbolu belediyesi usulsüzlük safranbolu belediyesi necdet aksoy usulsüzlük
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
memo     2017-07-15 Safranbolu da her bir yeşil alan kafetaryaya dönmüştür yeşil alanları imara açarak kimler nemalanmistir ben ce safranboluda satilmadik bir yeşil alan kalmadı askari çalışanı ve emeklisini safranbolu belediyesi düşünmedi yeşil alanlar tamamen ticarethane oldu bir çay bahçesi bile yok safranboluda
Ebru     2017-07-14 Sakemin bazi çalışan kadınları sakemi özel işlerinde kullanıyor devletin elektiriyi suyu gazi kadınların şahsi işlerinde kullanılıyor ayrıca iskurdan kursiyerler de torpille isteniyor sakem torpilcilerin yeri devletin halk egtimleri var sakem calisanlarinin çoğu sözde hocalar yetkisiz belge veriyor vatandaş olarak bu torpilcilerin sıkıldık ..
emrullah     2017-07-14 adem beyin yorumuna ek olarak;gerdan olarak bilinen yerin ihalesinde de usulsuzluk vardır.4734 kik e göre bir sürü usulsuzlugun üstü örtülmüş,kılıfına uydurulmuştur.ihaleyi alan firma aynı zamanda bahse konu ihalenin yaklaşık maliyetini de dolaylı yoldan hazırlatmış dosyaya ihalenin kendi uhdesinde kalabilmesi için tuzaklar koymuştur.yekünde çok büyük paralar tutan birden fazla kalemin imalatını yapmayıp belediye yapılmayan imalatların parasını ödemiştir
Gereksiz     2017-07-14 Safranbolu uçak altın da Büfe işletmeciliği için 2 sene önce bizzar Nejdet Aksoyu un kendisine başvuru yaptığım da " biz zaten oraya öyle bişey düşünüyoruz " demiştir ve neden ihale olmadan şu an ki kişilere işletme hakkı verilmiştir. Eğer ihale olduysa bu ihaleden neden kimsenin haberi olmamıştır ? İhale yapıldığına dair belediye hiç bir kanıt gösterememiştir. Şimdi soruyorum size. Fikir bizden çıkıp birileri rüşvetle oralara sahip oluyorsa kazandıkları hak mıdır ? Yazıklar olsun
davut     2017-07-14 Bu bahsedilen maaş artışı sağlayan yüzdelik leri kim ve hangi kriterlere göre belirlemiş
Adem     2017-07-14 Bazı ihaleler adrese teslim mi yapıldı? Yıllardır belediye ve bazı kurumların sorun yaşadığı bir firma nasıl oluyorda sürekli ihaleleri alabiliyor. Bu firma Karayollarından halkın kullanımı için belediyeye devredilen ve şimdi ismi gerdan olan yeri belediyeden alıp başkasına yüksek fiyatlara devretti mi? Yine halkın kullanımına ait merkez park aynı kişiye verilerek tesis yaptırıldı, parka girilirken sanki özel tesise giriliyormuş gibi hertaraf bu işletmeci tarafından işgal edilmiş durumda, Yazık
Yeşil     2017-07-14 Gerçek habercilik budur daha önce başına demeç vermiş biri olarak bu haberlerin tüm kayılarının elinizde veri olmadan yayınlamacağınızı bildiğim için habercilik başarımızı kutlarım
dursun serce     2017-07-14 askari ücrete zam kelince toplantı yabıb belediyenin bücesi sizin maşı odemeye bühce kurtarmıyor deyip aldıgımız maşın yüzdeligini kessti. belediye calışanı.
dursun     2017-07-14 askari ücrete zam kelince toplantı yabıb belediyenin bücesi sizin maşı odemeye gelen bühce kurtarmıyor deyip aldıgımız maşın yüzdeligini kessti. belediye calışanı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı