Advert
sandalye fabrikası karabük

Eğitimlerini Başarıyla Tamamladılar, Mezun Oldular

14 hafta süresince gerçekleştirilen terörle mücadele başta olmak üzere birçok kursu başarıyla tamamlayan 2 bin uzman erbaş 125. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı kışlasında düzenlenen törenle mezun oldu.

Eğitimlerini Başarıyla Tamamladılar, Mezun Oldular
Bu içerik 2303 kez okundu.

23. Dönem Uzman Erbaş Asayiş Branşı Kurs Kapanış törenine Vali Kemal Çeber’in yanı sıra Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, Safranbolu Kaymakamı ve Kayyum Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, İl Jandarma Komutanı J. Albay Cihan Ulukaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Albay Mesut İnan, kurum müdürleri, askeri personel ve çocuklarının heyecanına ortak olmak için ülkemizin değişik illerinden gelen uzman erbaşların aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende konuşan Vali Çeber, “Tarihte, mukaddes vatan toprakları söz konusu olduğunda; en olumsuz koşullarda dahi, devleşerek, dünyanın en büyük güçlerine meydan okuyan kahraman Türk gençlerinin, emsalleri ile asla mukayese edilemeyecek yücelikteki vatan sevgisinin, erişilmez kahramanlık ruhunun, sarsılmaz mücadele azminin ve asil karakterinin, bundan sonra sizlerle daha da yükseleceğine olan inancımız tamdır. Yasalara bağlı, hukuk devleti sınırları içinde, insan hak ve hürriyetlerine azami dikkat ve özen göstererek görev yapacağınızı, gayri meşru hiçbir odağın emrine girmeden sadece devletin emrinde ve milletinin hizmetinde olacağınızdan ve vazifenizi en güzel biçimde icra edeceğinizden şüphem yoktur.

 15 Temmuz şehitlerimizi anma, demokrasi ve milli birlik gününü idrak ettiğimiz bu hafta, acılarımız, anılarımız ve zaferimiz çok taze iken, beynini kiraya vermemiş, adice vatanı, milleti ve devleti için mesai yapacak, hiyerarşik amirleri ve kanunlar dışında emir ve talimat olmayacak vatan evlatları ile silahlı kuvvetlerimiz daha da güçlenecektir.

Değerli genç arkadaşlarım,

Sizler; Türkiye Cumhuriyetinin inançlı, kararlı bir savunucusu ve her an göreve hazır bir kanun ordusu olan jandarma genel komutanlığının onurlu birer ferdi olarak, birlik ve beraberlik ruhu içinde; yurdumuzda, emniyet ve asayişi sağlayacak ve her türlü şer unsurlarına karşı mücadele edeceksiniz. Bu topraklarda yaşamanın zorluğunu ve bedelinin ne kadar ağır olduğunu geçen yıl yaşayarak gördük. Vatanımızın birliği ve milletimizin dirliği söz konusu olduğunda her bir vatandaşımızın birer isimsiz kahramana dönüştüğünü ve “bir gül bahçesine girercesine, kara toprağa girdiğini” ve şahadet şerbetini tereddütsüz içtiklerine şahit olduk. Sivil vatandaşlarımızın 15 Temmuz gecesi gösterdiği dirayetli ve cesaretli tavır ve aldıkları kahramanca inisiyatif, asli görevi ülkenin korunması ve asayişin sağlanması olan sizlerin sorumluluğunu bir kat daha arttırmıştır. Bu uğurda gerektiğinde Ömer Halisdemir ve Fethi Sekin gibi gözünüzü kırpmadan canınız pahasına da olsa vatan hainlerine gerekli dersi vereceğinizden şüphe etmiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle vatanımızı ve bölünmez bütünlüğümüzü koruyarak, bağımsızlığımızı sağlayan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; O’nun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve yaşarken onurlandırılan kahraman gazilerimizi, sonsuz minnet, şükran ve saygıyla anıyorum. Yeni görevlerinizin, aziz milletimize, çok değerli ailelerimize ve sizlere hayırlı, uğurlu olması dileğiyle, hepinizi en içten duygularımla kutluyorum.”diye konuştu.

Kursu birincilikle bitiren Yılmaz İlker Akkılık’ın yaş kütüğüne plaket çakmasının ardından kurslarda başarılı olan uzman erbaşlara Vali Çeber ve Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç tarafından başarı belgeleri verildi. Tören Uzman Erbaşların aileleri ile bir araya gelmesi ile sona erdi.

 

KARABÜK 125. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?