Advert
sandalye fabrikası karabük

Evlilik Hatıra Ormanı'nda Yapılacak Olan Baz İstasyonuna Tepki

Karabük’te mahalleli ‘Evlilik Hatıra Ormanı’nda baz istasyonu kurmak için çalışma başlatmasına tepki gösterdi.

Evlilik Hatıra Ormanı'nda Yapılacak Olan Baz İstasyonuna Tepki
Bu içerik 1760 kez okundu.

Adatepe Mahallesi’nde 2002 yılından bu yana yeni evli çiftlerin hatıra fotoğrafı çektirip fidan diktikleri ‘Evlilik Hatıra Ormanı’na baz istasyonu kurmak için çalışma başlatıldı. Kepçelerle orman içinde yol açılırken bazı çam ağaçları ile fidanların söküldüğü ileri sürüldü. Bunu öğrenen mahalle sakinleri ormana giderek duruma tepki gösterdi. Haber verilmesiyle gelen polis ekipleri, firma görevlilerine izin belgelerini göstermesini istedi. Ancak görevlilerin belgelerin yanlarında olmadığını söylemesi üzerine çalışma durduruldu.

Adatepe Mahallesi Muhtarı Selahattin Dökecek, baz istasyonunun yapılacağı alanın 15 yıldır evlilik ormanı olarak kullanıldığını hatırlatırken şöyle konuştu:

Orman İşletme Müdürlüğü’nde görüştüğümüz şef bile bize ‘Orman bizim, size hesap veremeyiz’ gibi bir tavırda bulundu. Mahalle halkı olarak biz buna karşıyız ve burada baz istasyonu kurulmasını istemiyoruz. Ağaçlar ve fidanlar kesilip katliam yapılıyor. Daha önce karşı mahallede vardı oradan kaldırdılar. Daha önce buraya kurmak istediler. Burada bugün sabah kepçeyle ağaçları ve fidanları sökerek yol açmışlar. Şimdilik çalışmaları Pazartesi gününe kadar durduruldu. Biz de mahalle halkıyla imza toplayıp gerekli mercilere suç duyurusunda bulunacağız. Yazık değil mi burada yapılan katliama.”

Mahalle sakinleri de daha sonra evlerine gitti.

 

karabük evlilik hatıra ormanı karabük baz istasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı