Advert
sandalye fabrikası karabük

Safranbolu Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalle İftarlarının dün akşamki durağı Yazıköy TOKİ idi.

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’un ilk aşamadan son aşamaya kadar yakinen takip ettiği Yazıköy TOKİ’de ilk Mahalle İftarı Caminin bahçesinde verilirken, mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi gözlerden kaçmadı.

Safranbolu Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalle İftarlarının dün akşamki durağı Yazıköy TOKİ idi.
Bu içerik 1619 kez okundu.

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’un yanı sıra İlçe Müftüsü Hasan Güneş, Başkan Yardımcısı Hüseyin Bilicioğlu, Safranbolu Belediye Spor Dernek Başkanı Mehmet Koca’nın da katıldığı iftar programında oruçların açılmasının ardından İlçe Müftüsü Hasan Güneş’in duaları ile devam etti.

Yemek sonrası bir konuşma yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “ Kıymetli hemşerilerim hepinize afiyet olsun. Cenabı Hakka şükürler olsun ki bizleri Ramazan ayına eriştirdi ve burada sizlerle beraber iftar yapmayı nasip etti” dedi.

Burada ilk iftar olduğunu, Yazıköy TOKİ’nin de iftar sofralarında bir yeri bulunduğunu kaydeden Başkan Aksoy; Bundan sonra inşallah her yıl tüm mahallelerimizde olduğu gibi birlikte iftar yapacağız. Değerli dostlar Safranbolu TOKİ konutlarının ilk günden tamamlanıncaya kadar takipçisi olduk. Nihayetinde tamamlandı. Şimdi ise ihtiyaçların giderilmesi, buradaki hemşerilerimizin aynı Kıranköy’de, Emek’te ne var ise aynı imkânlara sahip olmaları için çalışmalarımız yoğun bir gayretle devam ediyor” dedi.

Yeni bir TOKİ inşaatının önümüzdeki aylarda Kirkille karşısında başlayacağını hatırlatan Başkan Aksoy, orada bir cami meselesinin gündeme geldiğini, proje içerisinde caminin olmadığını ancak TOKİ Başkanı ile görüşmelerin sonunda oraya da aynı burada olduğu gibi bir cami yapılacağını söyledi.

Yazıköy TOKİ yolu ile ilgili de bilgiler veren Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “Köy Hizmetleri ile bir protokol imzaladık. Biz altyapı, kaldırım, orta refüj çalışmalarını tamamladık, şimdi Özel İdare tarafından asfaltlama çalışmaları başlıyor. İnşallah bayrama kadar asfaltlama çalışması da tamamlanmış olacak” şeklinde konuştu.

Çocuk parkı yapımına başladıklarını hatırlatan Aksoy; bununla birlikte içerisinde spor aletler ve sahası olan parkımızı da çok yakında hizmete sunacağız” dedi.

Aksoy konuşmasının sonunda SAKEM’in mahalle sakinlerinin hizmetinde olduğunu hatırlatarak, iftarımıza icabet ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor inşallah bayramlara da birlik beraberlik ruhu içerisinde erişmek nasip olur” dedi.

Konuşmaların ardından iftar yemeğine katılanlar namaza geçerken, çocuklara pamuk şeker ikramı yapıldı.

karabük haber karabük safranbolu safranbolu haber yazıköy haber safranbolu yazıköy yazıköy iftar safranbolu belediyesi yazıköy toki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı