Advert
sandalye fabrikası karabük

115 MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜNE 20 BİN TL CEZA KESİLDİ

Karabük Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekiplerince yılın ilk 6 ayında yapılan uygulamalarda 115 motosiklet sürücüsüne, Karayolu Trafik Kanununa riayet etmediği gerekçesiyle 20 bin 293 lira ceza kesildiği bildirildi.

115 MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜNE 20 BİN TL CEZA KESİLDİ
Bu içerik 960 kez okundu.

Karabük Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ile Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yıl içinde yapılan yol güvenliği uygulamalarında 315 motosiklet ve motorlu bisiklet sürücüsünün denetlendiği ifade edildi.
Denetimlerde özellikle tescilli plakalarının üstünün kapatılması, boyasının kazınması, yanlış vidalanması gibi nedenlerle MOBESE ve plaka tanıma sistemleri tarafından okunamaması ile radar denetimlerinde motosiklete plakalarının tespitinin imkansız hale geldiğinden denetimlere ağırlık verildiğinin kaydedildiği açıklamada, “ 6 aylık denetim kapsamında 315 motorsiklet ve motorlu bisiklet sürücüsü denetlenmiş, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununa riayet etmeyen 115 motorsiklet sürücüsüne toplam 20 bin 293 lira idari para cezası kesildi.
Öte yandan, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Karayolu Trafik Güvenliği Strateji ve Eylem Planı kapsamında Karabük'te 2016 yılına ait ilk dört aylık dönemde hedeflenen motosiklet kontrolü denetim hedefinin yüzde 19,3 arttırıldığı ifade edildi.

karabük haber karabük emniyet müdürlüğü karayolları trafik kanunu Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ile Asayiş Şube Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı