Advert
sandalye fabrikası karabük

SGK Safranbolu Yeni Binasına Kavuşuyor

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’un yoğun çabaları sonucunda Safranbolu Sosyal Güvenlik Kurumunun Emek Mahallesinde yapılacak olan hizmet binası çalışmalarına yakında başlanıyor.

SGK Safranbolu Yeni Binasına Kavuşuyor
Bu içerik 1461 kez okundu.

SGK İl Müdürü Nuri Akçay, İlçe Müdürü Kenan Çakır ve Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy bu gün makamda bir araya gelerek tapu teslimini gerçekleştirirken Akçay, “Sayın Başkanımıza yoğun gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Karabük’teki İl binasının yapımına devam edildiğini ve Ağustos ayı gibi hizmete açılacağını kaydeden SGK İl Müdürü Nuri Akçay; Bu bağlamda ilçe bazında sadece Safranbolu’da bulunana İlçe müdürlüğümüze de bina kazandırmak için bir süredir Sayın Başkanımız ile çalışmalarımız devam etmekte idi. Bize Emek bölgesinde 924 metre kare bir arsayı SGK olarak almış olduk. Zemini 420 metrekare olmak üzere 3 katlı ve 1260 metrekare bir bina şu anda yatırım programına alınmış bulunmakta. Ziyaret sebebimiz de kendilerine teşekkür etmekti” dedi.

Başkan Aksoy ise ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederken, “ diğer kamu hizmet binalarının da bir an evvel tamamlanması, durumu iyi olmayan binaların günümüz şartlarına göre ayarlanması için, belediye olarak her daim çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” dedi.

Yapılan çalışmalara Devlet hastanesinden bir örnek vererek konuşmasını sürdüren Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; nasıl ki Devlet Hastanesinin yapımı sürecinde Safranbolu Belediyemiz her türlü alt yapı ihtiyacı konusunda çalıştığı gibi şimdide Sosyal Güvenlik Kurumunun Safranbolu’muzdaki bina eksikliğinin giderilmesi hususunda Belediye olarak ihtiyaç bizlere ulaştırıldığında derhal devreye girip arazi üretme çalışmalarına başladık ve tamamladık. Nihayetinde Emek Mahallemizde şehir merkezine çok yakın bir noktada belediyemize ait bir araziyi şu anda tahsis etmiş bulunmaktayız. İnşallah bu arazi üzerinde yakın bir dönemde binanın yapılması için çalışmaları başlatacağız” dedi.

Niyetlerinin önümüzdeki yıl içerisinde hizmete almak olduğunu dile getiren Başkan Aksoy; daha büyük bir binada şimdiki gibi kiralık bir bina da değil de hem personelinin rahat çalışabilecekleri, halkımıza rahat hizmet üretebilecekleri SGK hizmetleri halkımızın ayağına bu vesile ile getirilmiş olacak. Ben arazi teminin de başta Belediye Meclisimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Safranbolu’muza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

karabük haber safranbolu haber safranbolu sgk safranbolu belediye başkanı dr.necdet aksoy nuri akçay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı