Advert
sandalye fabrikası karabük

Çaylı, Kendisinden İzin İstenmediği İçin Döktürmüş!

Çaylı, Kendisinden İzin İstenmediği İçin Döktürmüş!

Çaylı, Kendisinden İzin İstenmediği İçin Döktürmüş!
Bu içerik 9030 kez okundu.

Ak Partili Yenice Belediye’sinin, Ak Partili Yortanpazarı Belediyesine Su vermediği şeklindeki haberimiz kamuoyuna bomba gibi düşmüştü. Şimdi haberin altındaki Videoyu izleyin bakalım ne olmuş!

Gelen tepkiler üzerine telaşa kapılan Çaylı ekibi, imzasız, kurum arkasına sığınarak, kimin açıklaması olduğu belli olmadan, her zamanki bozuk üslup, devlet kurumu olduğundan hala habersiz, yakışıksız, sıradan bir tarz ile, alel acele yerel basına bir yazı servis etti. Baktı olmadı, devreye “Abone Ol Haberlerini Yaparım” devreye girdi. Habere açıklama yapma yerine, İsim kamufle edilip adresi belli ikinci açıklamayı hemen “Abonelerine” servis etti. Yerel basındaki meslektaşlarımız da “Abone Olduğumuz Yerden” geldi diyerek gazetelerinde, internet sitelerinde yer verdiler.

“Aboneci” kardeşim, gazetecilik cepteki kart ile olmuyor. Araştırma ile oluyor. Sorup öğrenme ile oluyor. Haklının yanında olma, haksızlığa uğramışların sesi olma, devlet kurumlarındaki yanlışları dile getirme, herkesin sesi olabilme ile oluyor.

Rahmetli “Enver Abi” ile saf tutmuşluğumuz, bir sofrada oturmuşluğumuz, sohbetlerinde bulunmuşluğumuz vardır elhamdülillah. Bize öğretileri, tavsiyeleri de hep bu meyanda oldu.

Bu açıklama haberini servis ederken Yortanpazarı Belediye Başkanı Sayın Yılmaz Tiryaki’ye sordun mu? Gerçekte ne oldu? Diye! Cevaba konu haberimizin doğruluğunu araştırdın mı? Bana sordun mu, ne olmuş diye? Sormadın. Niye çünkü “Abonen” değilim. Ama açıklamayı, hemen habere servis ettin, niye! Yenice Belediyesi bana dediğin gibi “Abonen” mi?

Safranbolu Belediyesi’nde son aylarda bir sürü olaylar oluyor. Mağdurlar var. Yanlışlıklar, yapılan hata iddiaları diz boyu. Hiç araştırdın mı? Haber yaptın mı? Bu insanlar senin “abonen” değil mi? Peki Safranbolu Belediyesi’nin, “atladı, zıpladı” haberlerini yıllardır yapıyorsun. “Abonen”mi yok sa!

Karabük Üniversitesi’nde hiç mi yanlış yapılan, ters giden, mağdur olan yok. Hiç bunları dile getiren bir haber yaptın mı? Ama en ufak etkinliği hemen habere dönüştürüveriyorsun. Yoksa Karabük Üniversitesi’de senin “abonen” mi!

Örnekler çok, yazabiliriz de, aklıma gelmişken Kardemir’de hiç mi olumsuz bir şeyler olmuyor? Bak bazı STK ların geçenlerde açıklamalarını hemen haber olarak servis ettin. Bize de geldi. Biz de bu haberi yaptık. Peki örtülü örtüsüz eleştirilen Yolbulan ailesine hiç sordun mu? Ne bunların aslı astarı diye! “Abonen” değil mi yoksa? Biz görüştük. Herkesim ve her taraf ile görüşüyoruz. Görüşlerini objektif olarak alıp haberlerimize yansıtıyoruz. Yansıtmaya da devam edeceğiz.

Ya peki cebindeki basın kartının verdiği en önemli mesuliyet, en kutsal “cevap hakkı” bu ne olacak. Geçtiğimiz aylarda adımız, haber sitemiz açıkça beyan edilerek yapılan Kardemir açıklamasına karşılık gönderdiğimiz “cevap hakkı” mızı  neden meslek ilkesi gereği habere önüştürmedin? Yoksa biz “abonen” olmadığımız için mi? Kardemir’ de mi senin “abonen” yoksa!

Yahu bu nasıl iş ben anlayamadım, anlayan bana anlatıversin bizahmet! Özel kişi ve kuruluşların kendi takdiri eleştirmeyiz de, devletin Karabük’teki kurumları bu “abone” işini nasıl yapıyor? Zaten tüm yerel basına aynı açıklamaları göndermiyorlar mı? Ya peki bu kurumlar devletin ajansı olan Anadolu Ajansı’na “aboneler” mi?

Ne güzel sistem, Allah daha çok versin. Haberi yapılan da “abone”, haberi yayınlayan basın kuruluşlarımız da “abone!” 

İyide bu aboneliğin bir bedeli yok mu?

Yaptığın, Yenice Belediyesi açıklaması olduğu iddia edilen haber de “tek taraflı, sipariş ve ısmarlama” ne demek? Sipariş ve ısmarlamanın bir bedeli var mıdır?  Bu açıklamayı habere dönüştürürken “aboneci” kardeşim tek taraflı olunmuyor mu?

Yortanbelediyesi ile bizim herhangi bir “abonelik” ilişkimiz yok. Şimdi ne olacak? Nerede bu yayın yoluyla ortaya konulan suçlamanın ispatı? Elbette yasal hakkımızı kullanacağız.

İşte bak “aboneci” kardeşim, aşağıdaki videoyu izle. Yer çırapazarı. Tanker Yortanpazarı Belediye Su tankeri. Başındaki Yenice Belediyesi’nin zabıta memuru. Dökülen bu milletin milli serveti SU. Sen de sor, biz sorduk. Yortanpazarı Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki, su ihtiyacı için sorduğu orman işletme yetkilisinin tarif ettiği “Su Vana”sına tanker ile birlikte personelini gönderiyor. Tankeri duldurmaya başlıyor. Tam bu sırada gelen Yenice Belediyesi Zabıta Memuru, “bu vana bizim belediyeye ait. Burdan su alamazsınız” diyor. Yortanpazarı’nın su tankeri görevlileri, “yazık yahu niye suyu boşalttırıyorsunuz, milletin malı…” şeklinde söylenip duruyor. Zabıta memuru, “talimat böyle...” diyerek tankerin içerisindeki suyun boşaltımına nezaret ediyor. Biz sorduk. Görevliler ve başkan Tiryaki, olayları bize böyle anlattı.Peki bu talimatı veren kim o zabıta memuruna?

Ya peki sen sordun mu? Şimdi tekrar soruyorum tüm kamuoyuna ve okurlarımıza,

Ben basın meslek ilkeleri gereği burdan söz veriyorum. Yapacağım bir açıklama olur ise, açıklamanı da haber sitemize koyarız.

AK PARTİLİ YORTANPAZARI BELEDİYE’NİN KISMEN DOLMUŞ SU TANKERİ, AK PARTİLİ YENİCE BELEDİYESİ’NİN ZABITA MEMURU NEZARETİNDE YERE BOŞALTILIRKEN, SU VERİLMEMİŞ OLUYOR MU? OLMUYOR MU?

Bir soru daha sorayım. Bu su olayı sıralarında Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Belediye çalışanlarını topladı mı? Yapılan Toplantı da ne söyledi? Ben araştırdım. Merak edenler araştırsın. Eminim güzel bir haber konusu olacaktır!

Tüm kamuoyu bilmelidir ki, hiçbir menfaat beklemeden, zengin, fakir ayrımı yapmadan, güçlü, güçsüz düşünmeden, doğruları yazmaya, halkın sorunlarını dile getirmeye, yapılan her iyi şeyi de desteklemeye devam edeceğiz.

yenice yortan belediye su kavgası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ak_yeniceli     2017-08-04 Bu Ilce teskilarindanda baskandanda millet vekilerindende utanir olduk. Sizin birbirinize yaprigini yahudi yapmaz. Ne paylasamadiniz babanizin malini mi. Yaptiklarinizla yeniceyi iyice ayaklar altina aldiniz. Karbuk ve yenice de ne kadar ak parti yonetici varsa istifa etsin. BU AYIP SIZE YETER. Suc tek tarafli degil her bir tarafta var
yeniceli     2017-08-04 Sana verdigim oylar ve senin icin verdigimiz mücadele ve alın teri Sana haram olsun.zehir olsun.Zeki Caylı ......
YEŞİL     2017-08-04 atalarımız su içerken dahi yılan dahi insana dokunmaz derdi
yenice 78     2017-08-04 Mehmet Ali Sahin bey bak arkasındarkasında hala durdugun Zeki Caylı neler yapiyor.Acikcasi devletin suyunu yere döktürecek kadar kin ve nefret bürümüş artık kendini.Bu cesareti senden başkasından almıyor...yazık ediyorsunuz yenicede Ak partiye gönül verenlere...yeter artık.....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı