Advert
sandalye fabrikası karabük

Rektör Polat’ın Prensleri Dekan Olarak Atanmadı

YÖK bir türlü atadığı dekanların listesini açıklamazken, Karabük Üniversitesi’nde yapılan dekan atamalarında Rektör Polat’ın birinci sıra adaylarının atanmadığı öğrenildi.

Rektör Polat’ın Prensleri Dekan Olarak Atanmadı
Bu içerik 14903 kez okundu.

YÖK bir türlü atadığı dekanların listesini açıklamazken, Karabük Üniversitesi’nde yapılan dekan atamalarında Rektör Polat’ın birinci sıra adaylarının atanmadığı öğrenildi.

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) ün yaptığı dekan atamalarını kamuoyu ile paylaşmamasının nedenleri sorgulanmaya devam ederken, Karabük Üniversitesi’ne yapılan bazı dekan atamalarında Rektör Polat’ın birinci sıradan teklif ettiği adaylar yerine ikinci sıradaki adayların atandığı öğrenildi.

Dekan atamalarındaki prosedüre göre, üniversite rektörleri usuleten en çok istediklerini birinci sıraya koymak üzere üç kişilik ismi YÖK’te dekan olarak atanması için teklif ederler. YÖK’te genelde rektörlerin tavsiyeleri doğrultusunda birinci sıradaki adayları atar. Ancak zaman zaman yaptığı değerlendirmelerde rektörlerin taleplerinin aksine ikinci yada üçüncü sıradaki isimleri dekan olarak atarlar.

Edinilen bilgilere göre, Karabük Üniversitesi’nde Rektör Polat’ın teklif ettiği beş fakülte dekanlığına birinci sıradakilerin yerine ikinci sıradaki adayların YÖK tarafından atandığı iddia edildi.

Rektör Polat’a çok yakınlığı ile bilinen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı’nı 15 temmuz sürecindeki istifalar sonrası vekaleten yürüten Zeki Tekin’in birinci sırada teklif edilmesine rağmen YÖK tarafından kabul görmeyerek ikinci sıradaki Murat Ağarı atandı. Zeki Tekin ile ilgili  özellikle Üniversitenin ülkücü camiası tarafından eleştiriler olmuş, bir önceki Karabük Emniyet Müdürü Serhat Tezsever’e yakın bir akrabası tarafından sosyal medya üzerinden FETÖ konulu iddialarda bulunulmuştu. Tezsever’in bu konuda suç duyuruları olmuş ve soruşturma yapılmıştı.

Rektör Polat’a yakınlığı ile bilinen bir diğer aday olan Bilge Demir’inde Mühendislik Fakültesine birinci sıradan dekan adayı olarak gösterilmesine rağmen Hüseyin Kurt’un dekan olarak atandığı öğrenildi.

Diğer yandan Rektör Polat’ın teklif ettiği Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Hasan Gökkaya ile İşletme Fakültesi birinci sıra dekan adayının da kabul görmediği öğrenildi.

YÖK tarafından dekan olarak atanan Hasan Kurt’un bir başka üniversiteye, Levent Aytemiz’in ise Amerika’ya akademik çalışmalar için gittiği bilinirken, bu atamaların üniversitenin yönetiminden memnun olmadıklarından bir şekilde giden hocaların tercih edilerek Rektör Polat’a YÖK tarafından mesaj verildiği şeklinde yorumlandı.

Diğer yandan daha önceden soruşturma geçirmesine rağmen Rektör Polat tarafından Karabük Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanlığına vekaleten atanan Abdüsselam Uluçam’ın geçtiğimiz günlerde FETÖ’den tutuklanmasının YÖK’ün bu atamalarında etkili olduğu şeklinde yorumlar yapılırken, dekanlık görevi düşen Uluçam ile birlikte Karabük Üniversitesi’ne başlayan bazı yakınlarının görevlerine son verilip verilmediği de hala daha kamuoyuna açıklanmadı.

karabük üniversitesi rektörü refik polat yök dekan atamaları karabük üniversitesi Zeki Tekin Murat Ağarı Karabük Emniyet Müdürü Serhat Tezsever Bilge Demir karabük üniversitesi mühendislik fakültesi Hüseyin Kurt Hasan Gökkaya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ali     2017-08-14 yalan yanlış yorumlar, karın ağrısı olanlar yorumlarda.
Kenyalı Konyalı     2017-08-12 İçerde birçok hocaya baskı var, artık hocalar isyan ediyor. YÖK acil inceleme yapmalı
Ak_yeniceli     2017-08-12 Rabbim den buyuk degilsiniz ya. Pahalli hayatiniz elbet birgun tersine donecek. Yenicenin ve dahi karabukun kaderiyle oynamak yaniniza kar mi kalacakti
Hakyol     2017-08-10 Rektor polatin kendi tabiriyle^ sahislarin gönül bağlılıgi iskenderpasa^dan olanlari yazdi ilk siraya doğal olarak. Her ne kadar burasi ^hak yol tarikatinin universitesi degil^ dese de hakyol dan olmayana su bile yok mantigiyla ilerliyor. Ayrica abdusselam ulucam icinde saglam guvenilir demisti. Belkide hakyol adi altinda feto yuvalanmasi yapiliyor....
mehmet     2017-08-10 Allah birgün hesabını sorar dedik, çok şükür. Tabi bu yeter mi. Elbette hayır. Yargılanacaklar. Özellikle en son kendisinin bizzat referans olduğu kişinin fetöcü çıkması ve bu kişinin yakın akrabalarının da öğr gör statüsünde alınması işi zıvanadan çıkarmıştır. O yüzden zamanında yaptıklarınızın cezasını çekeceksiniz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı