Advert
sandalye fabrikası karabük

KBÜ'de Atanan Dekanlar İstifa mı Ediyor?

Karabük Ünivesitesi’nde geçtiğimiz günlerde yapılan sessiz sedasız Dekan atamaları ile ilgili henüz Rektör Polat’dan bir açıklama yapılmazken, şimdi de bazı Dekanların istifa ettiği haberleri gündeme geldi.

KBÜ'de Atanan Dekanlar İstifa mı Ediyor?
Bu içerik 2971 kez okundu.

Karabük Ünivesitesi’nde geçtiğimiz günlerde yapılan sessiz sedasız dekan atamaları ile ilgili henüz Rektör Polat’dan bir açıklama yapılmazken, şimdi de bazı dekanların istifa ettiği haberleri gündeme geldi.

Birkaç gün önce Karabük Derin Haber olarak yaptığımız özel haberde uzunca süredir vekaleten sürdürülen dekanlıklara asaleten bazı atamaların yapıldığını, bu atamalarda genel usul olan rektörlerin teklif ettiği birinci sıralar yerine YÖK tarafından ikinci sıradaki adayların dekan olarak atandığını okurlarımıza duyurmuştuk.

Haberimizin kamuoyunda ve akademik çevrelerde geniş yankı uyandırmasının ardından şimdi de asaleten atanan bazı dekanların istifa ettiği şeklinde bilgiler gelmeye başladı.

Bu istifalar ile ilgili olarakta morali son derece bozulan Rektör Polat’ın istifa etmeleri yönünde baskı yaptığı söylentileri de ortaya çıkmaya başladı.

Şimdi buradan kamuoyu adına tekrar Rektör Polat’a ya da hükmü şahsiyet olarak Karabük Üniversitesi yetkililerine soruyoruz;

Karabük Üniversitesi’ne asaleten kaç tane dekan hangi bölümlere atandı?

Atanan dekanlar ile ilgili Rektör Polat’ın teklif sıralaması neydi, kimler vardı?

Atanan dekanlardan istifa edenler oldu mu?

Başka üniversitelere ya da yurt dışına giden isimler dekan olarak atandı mı? YÖK’e bu kişiler ile ilgili daha önceden bilgi verildi mi? Verildiyse neden YÖK ısrarla bu kişileri atadı?

Biz kamuoyuna duyurmak üzere sorularımızın cevaplarını bekliyoruz!

İŞTE DAHA ÖNCE YAPTIĞIMIZ HABER (RESME TIKLA)

Karabük Ünivesitesi YÖK karabük dekan atamaları refik polat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kenyalı Konyalı     2017-08-12 Hangi hocalara itibarsizlastirma yapılıyor? Hangi hocalara not baskısı yapılıyor? Hangi hocalar ders yapıyor, hangileri malı götürüyor, hangileri öğrenciyle ahbap çavuş? Hangi cemaat malı götürüyor araştırın gazeteciler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı