Advert
sandalye fabrikası karabük

Festival’e Çeyrek Kala

Safranbolu Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 18. si gerçekleştirilecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali çalışmalarında sona gelinirken Safranbolu Kaymakamı / Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer festival çalışmaları hakkında Karabük ve Safranbolu basınını bilgilendirdi.

Festival’e Çeyrek Kala
Bu içerik 811 kez okundu.

Belediye Meclis odasında gerçekleşen basın toplantısında konuşan Ürkmezer, Festivalin toplumun tüm kesimlerinin katılımı ile gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

Ürkmezer şöyle devam etti; “Bu sene 18. Sini düzenleyeceğimiz Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali çalışmalarımız sürüyor. 2 aydır çalışmalar devam ediyor. Biz ilk defa böyle bir festival programına dâhil olduk. İlk ne yapabiliriz diye bir toplantı yaptık sonra alt komite çalışmalarını yaptı bize sunumlarını yaptı. Bütün gün programı konuşup aşağı yukarı kesinleştirdik. Hazırlık anlamında son noktaya getirdik. Göreve başladıktan sonra ne yapabiliriz nasıl ses getirebiliriz diye çalıştık. Altın Safran kültür ve sanat camiasında bilinen bir organizasyon. Amacımız toplumun tüm kesimlerini katmak. Kısa zamanda bu noktaya getirdik. Bundan sonra yapılacak festivallerde de daha geniş katılım için çalışmalara daha erken başlayacağız. Sadece Kültür sanat anlamında değil, Yöremizin tanıtımına katkı sağlamayı da amaçlamalıyız.”

Hem Safranbolu’ya hem Karabük’e yakışan güzel bir organizasyon geçekleştirmek istediklerinin altını çizen Ürkmezer; “Ekibi ne kadar geniş tutarsak daha iyi olur. Safranbolu’daki bütün vatandaşlarımızı bu ekibe katmak istiyoruz. Bu faaliyetten ders çıkartıp diğer faaliyetlerde eksikliklerimizi kapatacağız” şeklinde konuştu.

29 Eylül’de her yıl olduğu gibi Festival Yürüyüşü ile başlayacak olan Festivalin bazı programlarının netleştiğini ancak tüm programın kısa bir süre sonra netleşmesinin ardından basınımıza ve dolayısı ile kamuoyuna aktarılacağını  kaydeden Safranbolu Kaymakamı/Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer; “Yürüyüş Köyiçinden başlayacak. Akşam üzeri açılış organizasyonu yapacağız. Sanatçılarımızın bulunduğu tanıtım faaliyetleri olacak. Akşamında Kültür Ve Turizm Bakanlığı ve TÜRKSOY’un katkıları ile çeşitli organizasyonlar gerçekleştirilecek. Gerek Balkan gerek kardeş Cumhuriyet Türk Devletlerinden gelecek sanatçılarımızla yine güzel programlar, paneller, söyleşiler, film gösterimleri gibi etkinlikler yapılacak. Ana yoğunluk Cumartesi günü olacak. Karma resim sergilerinden sinema gösterimlerine, en iyi restore edilen eve ödül verilmesinden çocuklarımızın gönüllerince eğlenebilecekleri oyun köyüne kadar oldukça yoğun bir program bizleri bekliyor. İlber Ortaylı Hocamız bizlerle olacak. Bilgilerinden faydalanacağız.  Aynı gün ödül törenimiz olacak. Festivalimizde tabii ki gençlerimizi de düşündük ve bu yıl Festival’in ödül töreninin ardından Emre Aydın Konseri gerçekleştirilecek. Pazar günü ise foto safari gibi etkinlikler yapacağız” dedi.

18. si düzenlenecek olan Festivale Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın çok büyük destekleri olduğunu ifade eden Ürkmezer, Sayın Bakanımıza ve çalışma ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.

Ürkmezer konuşmasının sonunda, “2- 3 gün boyunca Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında ve Kazdağli Meydanında gençlere yönelik faaliyetler imiz olacak. İnşallah çocuk köyü de kuracağız ve çocukların eğlenmesini sağlayacağız. Bu arada Gençlik İlçe Spor Müdürlüğü ilçemizde gençliğe yönelik küçük futbol karşılaşmaları sokak basketbolu gibi faaliyetlerle gençleri destekleyeceğiz. 2 gün olan faaliyette işin içine katmaya çalışacağız. Ben bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah istediğimiz sonuçları elde etmeye Allah bize nasip eder” dedi.

Toplantıda Ürkmezer’e Başkan yardımcısı Hüseyin Bilicioğlu ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Zülfiye Eraslan Özcan eşlik etti.

fatih ürkmezer Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı