Advert
sandalye fabrikası karabük

​Karabük TSO’nun Bakan Faruk Özlü’den Talep Ettiği TEKNOKENT Onaylandı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Karabük Ziyaretin’de Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan tarafından talep edilen TEKNOKENT kurulması isteğine sıcak bakılmıştı. Yapılan çalışmalar sonrası TEKNOKENT resmen onaylandı.

​Karabük TSO’nun Bakan Faruk Özlü’den Talep Ettiği TEKNOKENT Onaylandı
Bu içerik 2447 kez okundu.

20 Ekim 2016 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan’ı makamında ziyaret etmişti. Haber sitemizin de yakından takip ettiği ve sonrasında haberleştirdiği ziyarette Başkan Tuncay Özcan Sayın Bakan’a hitaben yaptığı konuşmada: “Teknopark” konusunu dile getirmiş ve bu konuda Bakan’dan basın önünde özel bir ricada bulunmuştu. Hatta Bakan’a özel hazırlanan sunumda Teknopark için ayrı bir başlık açılmıştı. Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması kapsamında ele alınan Teknopark meselesi böylece ilk kez Karabük TSO tarafından Bakan Özlü’ye iletilmişti. Yapılan etkili sunumun ve öncesinde yürütülen başarılı çalışmaların bir meyvesi olarak da Sayın Bakan da “Eskipazar Organize Sanayi Bölgesi ve Teknopark Karabük halkına hayırlı olsun” müjdesini Karabük TSO makamında basın ve diğer katılımcılar önünde ilan etmişti.

Karabük TSO tarafından yürütülen başarılı çalışmaların ardından şimdi Teknopark’ın resmen kurulduğunu.. Karabük’te Üniversite-Sanayi İşbirliği adına atılan bu önemli adımın öncelikle Karabük’e ve sonrasında Türkiye’ye hayırlı uğurlu olmasını diler, Karabük TSO’yu da bu başarısından dolayı tebrik ederiz.

Öte yandan TEKNOKENT çalışmalarını tüm safhalarında ciddi şekilde takip eden, Karabük Milletvekilleri Burhanettin Uysal ve Mehmet Ali Şahin, Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar ve Projenin sahibi Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan olmadan Karabük Üniversitesi Rektörü Polat’ın kendi başına açıklama yapması hem Ticaret Odası camiasında hem de Ak Parti camiasında tepkiyle karşılandı.

İŞTE TEKNOKENT TALEBİNİN YAPILDIĞI BAKAN ZİYARETİ HABERİMİZ

(RESME TIKLA)

TEKNOKENT Tuncay Özcan Burhanettin Uysal Mehmet Ali Şahin Timurçin Saylar Karabük TSO TEKNOPARK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı