Advert
sandalye fabrikası karabük

Akçasu’da Çalışmalar Başladı

​Safranbolu Belediyesi tarafından hazırlanan ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2016 yılı Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ‘Akçasu Deresi Çevre Düzenleme Projesi’ çalışmaları start aldı.

Akçasu’da Çalışmalar Başladı
Bu içerik 1037 kez okundu.

Turizmde en çok merak edilen ve ziyaret edilmek istenen yerler arasında yerini her geçen gün daha da güçlendiren Safranbolu’da Belediye tarafından projelendirilen ve BAKKA tarafından desteklenen çalışmanın startı verildi. Dere ıslahı ile başlayan çalışmayı çevre düzenlemesi takip edecek.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Safranbolu Kaymakamı/Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, Safranbolu’nun  güzel ve önemli bölgelerinden birisi olan Akçasu bölgemizi de inşallah kısa sürede Safranbolu turizmine kazandırmak istediklerini söyledi.

Dere tabanının temizlenmesi ile çalışmalara başlandığını kaydeden Ürkmezer; “Buradaki dere tabanı temizlenerek taş döşeme işlemi gerçekleştirilecek. Daha sonra Çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları tamamlanacak. Dere üzerinde mevcut olan köprülerin asıllarına zarar vermeden restorasyonları da yapılacak. Yani kısaca Akçasu Mahallemiz Safranbolu’muzun turizmine hem katkı sağlayacak hem de görüntü olarak çok daha güzel bir duruma gelecek” dedi.

Ürkmezer, hali hazırda burada bulunan tarihi dokuyu zaten ziyaret eden turistlerin olduğunu ancak projenin tamamlanmasının ardından çok daha fazla yerli ve yabancı misafirin burayı ziyaret edeceğine, Safranbolu’nun turizmine renk katacağına inandığını ifade etti.

akçasu Fatih Ürkmezer BAKKA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı