Advert
sandalye fabrikası karabük

Ürkmezer Çalışmaları Yerinde inceledi

​Safranbolu Belediyesi tarafından hazırlanan ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2016 yılı Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Akçasu Deresi Çevre Düzenleme Projesi’ çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Ürkmezer Çalışmaları Yerinde inceledi
Bu içerik 1054 kez okundu.

Turizmde en çok merak edilen ve ziyaret edilmek istenen yerler arasında yerini her geçen gün daha da güçlendiren Safranbolu’da Belediye tarafından projelendirilen ve BAKKA tarafından desteklenen,  Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve dere ıslahı ile başlayan çalışmayı çevre düzenlemesi takip edecek.

Çalışmaları yerinde inceleyen Safranbolu Kaymakamı/Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, Safranbolu’nun güzel ve önemli bölgelerinden birisi olan Akçasu bölgemizi de inşallah kısa sürede Safranbolu turizmine kazandırmak istediklerini söyledi.

Dere tabanının temizlenmesinin son aşamasına gelindiğini, “Daha sonra Çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarına başlayarak, dere üzerinde mevcut olan köprülerin asıllarına zarar vermeden restorasyonları da yapılacağını, yani kısaca Akçasu mahallemiz Safranbolu’muzun turizmine hem katkı sağlayacak hem de görüntü olarak çok daha güzel bir duruma gelecek” dedi.

Ürkmezer, hali hazırda burada bulunan tarihi dokuyu zaten ziyaret eden turistlerin olduğunu ancak projenin tamamlanmasının ardından çok daha fazla yerli ve yabancı misafirin burayı ziyaret edeceğine, Safranbolu’nun turizmine renk katacağına inandığını ifade etti.

fatih ürkmezer bakka akçasu safranbolu safranbolu belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı