Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük'lü Şehidin Kardeşi:"BEN BURDAYIM"

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Karabük Şubesi Başkanı Sabri Özer’in 27 yıl önce şehit olan er Cafer Demirhan’ın eşinin yaşadığı evin tadilatını kendi imkanlarıyla yapacaklarını söylemesine şehidin kardeşi Yalçın Demirhan, tepki gösterdi.

Karabük'lü Şehidin Kardeşi:
Bu içerik 4036 kez okundu.

Geçen pazartesi günü Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Karabük Şubesi Başkanı Sabri Özer ve üyeleri, Şırnak İl Jandarma Komutanlığı’nda görevliyken operasyon sırasında 14 Eylül 1990’da şehit olan Cafer Demirhan’ın eşi Hatice Demirhan’ın ailesiyle yaşadığı Namık Kemal Mahallesi’ndeki 2 katlı evi ziyaret etti. Başkan Sabri Özer ve üyeleri, 1993 yılında faizsiz konut kredisi ile alınan evin çok eksikliklerinin olduğunu söylediği evin tadilatını kendi imkanlarıyla yapacaklarını belirterek, "Biz devletimizi kınamıyoruz. Devletimizin yaptığı velinimetler var. Kanun maddelerimizden yararlanıyorlar. Maaşlarını alıyorlar ama bunlar belirli bir noktaya kadar oluyor" dedi.
ŞEHİDİN KARDEŞİ: BURADA BEN VARIM
Karabük Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’nde memur olarak görev yapan şehidin kardeşi 36 yaşındaki Yalçın Demirhan, Sabri Özer’e tepki gösterdi. Demirhan, ağabeyinin adının bu tür olaylarla ilgili olarak kullanılmasını istemediğini belirterek şunları söyledi:
Şehitliğin sıfatı illa devletten bir şey beklemek değildir. Devletin çıkardığı yasalarda şehit ailelerine ve yakınlarına her türlü sosyal hak ve maddi yardım yapılmaktadır. Ben bir şehit kardeşi olarak gittiğim hiçbir kapıdan geri dönmedim. Onlar hangi kapıdan geri dönmüşler? Devletimiz her zaman yanımızda. Allah razı olsun. Devletimiz bugüne kadar her türlü yardımı yaptı. Ağabeyim şehit olalı 27 yıl oldu. Bırak 5 seneyi 22 yıldır o ev var. 22 yıldır nerdeymiş bunlar? Şehidin adını böyle mantıksız bir olayda kullanma. Kabrinde rahat uyuyan şehidin kemiklerini sızlatmaktır bu. Sabri Özer’in yaptığı Cafer Demirhan’ın kemiklerini sızlattırmaktır. Telefonla görüştüğümde bana ‘şehidimize sahip çıkıyoruz’ diyor. Sen benim adıma, soyadıma, kardeşime sahip çıkamazsın. Burada ben varım. Yalçın Demirhan var. Ölmedik, ayaktayız Allah’a şükür.”

İŞTE DAHA ÖNCE KONUYLA İLGİLİ YAPTIĞIMIZ HABER (RESME TIKLA)

 

Sabri Özer Cafer Demirhan Hatice Demirhan Yalçın Demirhan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kubilay     2017-10-06 Sen sahip çıkmamışsın demek ki,çıkana da mani olmanın sebebi ne ki? Güzel birşey yapmaya çalışanlara destek olup elini taşın altına koyman gerekirken böyle bir tavır sergilemen senin aslında olmadığının göstergesi diye düşünüyorum.bir insana yardım eden tüm insanlığa yardım etmiş gibidir diyen peygamberin sözünden nasiplenmeyip ,kendi kanından olan insanlara uzatılan ele mani olmaya çalışan birisinin tavrı neyle açıklanabilir bilemedim açıkcası!!
tonyukuk     2017-09-25 yasar rumuzlu arkadaşım çok güzel söylemişsin.22 yıldır demekki sabri özer engel olmuş bu arkadaşa.Bazı şeylere dikkat çekmek isteyen sabri özeri devlete karşı,kendini bir numaralı vatansever havasına sokmuş şehidin abisi.Elini tutan mı vardı bugüne kadar da bu eve bir çivi çakmadın.
yasar     2017-09-22 22 yıldır sabri özer mi engel oldu acaba evin sıvasına boyasına.Dernek geç de olsa bi yardım yapmak istiyor. Kardeşi konuyu nerelere çekiyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı