Advert
sandalye fabrikası karabük

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na Demir Çelik Uzmanı Müsteşar

​TCÜD (Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri) Veysel Yayan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarlığı'na atandı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na Demir Çelik Uzmanı Müsteşar
Bu içerik 3803 kez okundu.

TCÜD (Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri) Veysel Yayan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarlığı'na atandı.

Haber sitemizde de zaman zaman yorum ve haberleri yer alan Yayan çok uzun yıllardır demir çelik sektörü üzerine yaptığı çalışmalar ile tanınıyor.

Sayın Yayan'a yeni görevi nedeniyle tebrik ederken, başarılı hizmetlere imza atacağına inanıyoruz.

İşte Dr. Veysel Yayan'ın Özgeçmişi

Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Veysel Yayan, 1977 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, 1997 yılında, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden doktorasını almıştır. Yayan’ın ayrıca, Michigan Üniversitesi’nden Kalkınma İktisadı ve Nüfus; Sussex Üniversitesi’nden İşgücü Piyasası ve Haberalma Sistemi ve Japan Int. Coop. Agency’den Kalkınma ve İstihdamı Geliştirme alanlarında diplomaları bulunmaktadır. Çalışma hayatına 1976 yılında Ticaret Bakanlığı Dış Ticaret Genel Sekreterliği’nde (DTM) Raportör olarak göreve başlayan Yayan, bilahare Devlet Plânlama Teşkilatında uzman, Çalışma Hayatı Sektör Sorumlusu ve Savunma Sanayii Müsteşarlığında Daire Başkanlığından, müsteşarlığa kadar her kademede görev yaptıktan sonra, 1998 yılında kamudan emekli olmuştur. 1976-1998 yılları arasındaki 22 yıllık kamu kariyerinin ardından, 1998 yılında Türkiye Demir Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreterliği görevine getirilen Veysel Yayan, o tarihten bu yana sürdürmekte olduğu bu görevine ek olarak, SEDEFED, İMSAD ve Yapısal Çelik Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği, Yapı Araştırma Derneği’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 2006 yılından bu yana, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Demir ve Demirdışı Metaller Meclis Başkanlığı görevini de sürdürmektedir.

veysel yayan TCÜD Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı