Advert
sandalye fabrikası karabük

Okul Önlerinde Güvenlik Tedbirleri Alınıyor

Karabük Valiliği okul çevrelerinde şiddetin önlenmesi, özellikle okul giriş ve çıkış saatlerinde okulların çevresinde olması muhtemel gürültü, kavga, taciz vb. olayların önüne geçilmesi amacıyla okul çevresinde alınan tedbirler arttırdığını açıkladı.

Okul Önlerinde Güvenlik Tedbirleri Alınıyor
Bu içerik 2571 kez okundu.

Kamu düzeninin sağlanması, okul çevrelerinde şiddetin önlenmesi, özellikle okul giriş ve çıkış saatlerinde okulların çevresinde olması muhtemel gürültü, kavga, taciz vb. olayların önüne geçilmesi, okulların çevresinde toplanan kişilerin okul çevresini mekan tutmalarının önlenmesi, bu kişilerden öğrencilerin başına gelebilecek her türlü tehdit ve tehlikenin engellenmesi, akran zorbalığının önlenmesi, gençleri hedef alan uyuşturucu satıcılarının okul çevrelerine yaklaştırılmaması/sokulmaması, yasadışı faaliyet gösteren ideolojik ve bölücü örgütlerin gençleri kandırmalarının engellenmesi, eğitim-öğretim dönemi içerisinde ve sonrasında gençlerimize solumak ve koklamak yoluyla bağımlılık yapan ve gençlerimizin fiziksel ve psikolojik gelişimlerini olumsuz etkileyen uçucu ve uyuşturucu maddelerin zararlarından korunması, bu maddelerin gençlere erişimlerinin engellenmesi ve uzak tutulması amacıyla tedbirlerin arttırıldığı belirtildi.

Karabük Valiliği okul çevrelerinde okullarla alakası bulunmayan şahıslara 5442 sayılı İller İdaresi Kanunu ve 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun ilgili maddelerince yasal işlem yapacağını ve Karabük’te her türlü suç ve suç oluşumlarına karşı verilen mücadelenin kesintisiz sürdüreceklerini duyurdu.

karabük emniyet müdürlüğü karabük valiliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı