Advert
sandalye fabrikası karabük

“İŞKUR’LA, KENDİ İŞLERİNİN PATRONU OLMAK İÇİN TOPLANDILAR”

​İŞKUR ve Karabük Üniversitesi arasında imzalanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri protokolü kapsamında açılması planlanan Girişimcilik Eğitimleri Safranbolu TSO’nın eğitim yeri ve katılımcı destekleri ile bugün açıldı.

 “İŞKUR’LA, KENDİ İŞLERİNİN PATRONU OLMAK İÇİN TOPLANDILAR”
Bu içerik 1018 kez okundu.

Kursun açılışında konu ile  ilgili bilgi veren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven, 2017 yılı için İŞKUR olarak İl genelinde yaklaşık 400 kişiye bu eğitimleri vermeyi hedeflediklerini, şu ana kadar Karabük TSO ve Safranbolu TSO ile işbirliği içinde 300 kişiye eğitim verildiğini, yıl sonuna kadar da 100 kişilik daha Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin verileceğini belirtti. Amaçlarının istihdamın artırılması ve işsizliğin azaltılmasına yönelik kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarının,  girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak,girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak, başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, iş fikirlerinin geliştirilmesi,üretim,yönetim ve finansal planların oluşturulması  amacıyla eğitimler vermek olduğunu belirten İl Müdürü Güven, özellikle yeni girişimci adaylarının KOSGEP desteklerinden yararlanmaları için bu belgeye ihtiyaçlarının olduğu vurgusunu yaptı.

4 fiili gün, 32 saat sürecek eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları verilerek, kendi işlerinin patronu olmaları yönünde destek verilecek.

Eğitimlerde ayrıca , girişimci adaylarına İŞKUR ve diğer devlet destekleri hakkında da bilgi verilerek, başarılı ve sürekli işletmelerin kurulmasına yardımcı olunmaktadır.

Geçerli Bir Meslek Güvenli Bir Gelecek  ile yola çıkan İŞKUR’un , başta İşbaşı Eğitim Programları ve diğer destek programları ile işveren ve iş arayanların yanında olduğunu dile getiren İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven, özellikle kendi işini kurma niyetinde olan kişilerin , bu fikirlerini hayata geçirmek adına sunulan teşvik ve desteklerden yararlanmaları konularında hatırlatmalarda bulundu.

işkur kosgep coşkun güven karabük tso safranbolu tso
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı