Advert
sandalye fabrikası karabük

Okul Kantin ve Yemekhanelerinde Denetim

​İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü tarafından rutin denetimlere ek olarak okul kantinleri, pansiyonlar, yurt yemekhaneleri ve okul çevresinde bulunan gıda işyerlerinin kontrol ve denetim yapmaya başladı.

Okul Kantin ve Yemekhanelerinde Denetim
Bu içerik 1636 kez okundu.

2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle il merkezi ve ilçelerde bulunan okullarda ve çevresinde öğrencilerin yoğun olarak alışveriş yaptığı gıda işyerlerinde asgari teknik ve hijyenik şartlarının denetimleri yanında, işyerlerinde bulunan gıda ürünlerinin muhafaza koşulları, son tüketim tarihleri ve mevzuata uygunluklarına bakılıyor.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, eğitim ve öğretim yılı boyunca bu tür işyerlerine genel ve özel hijyen esasları başta olmak üzere mevzuata uygunluğu açısından denetimlerin artarak devam edeceğini açıkladı.

İl Müdürü Mustafa Şahin, okul kantinleri ve yemekhaneler gibi yoğunluk yaşanan işletmelere yönelik olarak 5996 sayılı Kanun kapsamında eğitim öğretim yılı boyunca denetim ve kontrollerin hız kesmeden devam edeceğini, mevzuata aykırı faaliyet gösteren işyerlerine gerekli uyarı ve yaptırımların uygulanacağını açıkladı.

Mustafa Şahin gıda denetimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı