Advert
sandalye fabrikası karabük

Vergili: "Çevre ve Arıtma Tesislerini Düzgün Çalıştırmazsa Çekip Gitsin!"

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, MARZİNC’in çevreye verdiği zararlardan dolayı "Kısa süre içerisinde gerekli yatırımlarını yapmazlarsa tesislerini söküp gitsinler" dedi.

Vergili:
Bu içerik 2499 kez okundu.

Vergili düzenlediği basın toplantısında konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"MARZİNC buraya yapılırken Karabük belediyesinin hiç bir yaptırımı yoktu. Bu tesis ekonomiye katkı sağlar. Ancak kriterlere uygun olması lazım dedik. Bilindiği üzere MARZİNC Türkiye genelinde ki 5 büyük firmanın ortak kurduğu bir tesis. Dolayısıyla bu 5 büyük şirketin pisliklerinden, çöplerinden kurtulması lazım. Bunların başka birşey umurlarında değil. Bakanlıkları kandırıyorlar. Atık malzemeyi çimento fabrikalarına, karayollarına dolgu malzemesi olarak verebileceklerini söylüyorlar. Ancak bu atıkların kullanılması mümkün değil. Ben bunlara Karabük'ü çöplük yaptırmamaya kararlıyım. Bundan sonra ki 1,5 yıllık görev süremde bunlarla uğraşacağım. Bartın çimentonun bu atıkları kullanacağını belirterek Bakanlığı yanılttılar. Bartın çimento bu atıkları almıyor da kullanmıyor da. Bu konuda Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum. Bende bu malzemeyi alıp Bartın Çimentonun önüne yığacağım.”
Başkan Vergili Karabük'e zarar veren şirketlerin gerekli sorumluluklarını yerine getirmemesi durumunda tesislerini buradan söküp gitmeleri gerektiğini söyleyerek, bu konuda mücadele etmeye kararlı olduğunu belirtti.

MARZİNC karabük belediyesi rafet vergili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Adem     2017-10-05 Sayın Başkan sayın vergili şehrimizin şehri emini basın açıklaması videonuru izledim.Ağzınıza sağlık yüreğinize sağlık gelin hep beraber kent meydan da ölüm orucu tutalım bu marczing acil gitmesi lazım kapatılması lazm.kardemırın 24 saat takip edilmesi bacalarının online kameraya çekilmesi lazm.bir bankadaki güvenlik kamerası gibi bacaların 24 saat online ÖĞLEBELİ tepesine yada Aydnlkevler tepesine yüksek çözünürlüklü kamera kurulup online canlı yayınla kent meydanındaki reklam tabelalanda canlı yayınlayin..belediye olarak bu kameraları siz kurabilirsiniz yeşil karabuk temiz karabuk adı altında şehrin havasını gösteren değişik yerlere kameralar kurduğun ve karabuk semalarında kent meydanında büyük devasa reklam panolarnda canlı herkese izlettirin bakın o zaman bir daha Kardemir bacaları çalıştırmadan üretim yapıyormu yada tüm eksik filtrelerini tamamlıyor mu bunu belediye deşifre etsin öğle beline Aydnlkevler tepelerine canlı kamera sistemi kurun belediye olarak sayn Başkanı Karaburun havası rezillik marczing defolup gitsinnnnnn
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı