Advert
sandalye fabrikası karabük

Ceylan; “Bizi Ağır Yaptırımları Uygulamak Zorunda Bırakmasınlar”

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan düzenlediği basın toplantısında Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin açıklamaları ile alevlenen KARDEMİR ve MARZİNC ile ilgili iddialara açıklık getirdi.

Ceylan; “Bizi Ağır Yaptırımları Uygulamak Zorunda Bırakmasınlar”
Bu içerik 3624 kez okundu.
Advert

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nde beraberindeki teknik ekip ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Bakan Yardımcısı Ceylan yaptığı açıklamada;

“KARDEMİR Bizim Olmazsa Olmazımız. Ancak hiçbir şey insan sağlığından önemli değildir. Başta KARDEMİR Olmak Üzere MARZİNC ve diğer bütün sanayi kuruluşlarımızın çevre ve hava kirliliğine duyarlı olmasını istiyoruz. Artık Karabük'lü hemşerilerimizin temiz bir çevre ve hava ortamında yaşamasını istiyoruz. Bu konuda tavizimiz olmayacak. Bakanlığımızın ilgili uzmanları bir süre burada kalıp incelemeler yapacaklar. KARDEMİR bizim olmazsa olmazımız. Aş kapımız, iş kapımız. Ancak artık Karabük’lü hemşerilerimin zehir solumasını istemiyoruz. Gerek KARDEMİR ve gerekse MARZİNC ile çevre ve havaya kirliliğine neden olan diğer sanayi kuruluşlarımız kendilerine çeki düzen versinler. Mümkün olan en kısa sürede çevre yatırımlarını yapsınlar. Bu toplantıyı bir avutma toplantısı olarak yapmıyorum. En son çareyi bize kullandırtmasınlar. Benimle birlikte bakanlık uzmanlarımız da buradalar ve uzun bir süre denetim yapacaklar. Çıkan sonuca göre yeni hareket planımızı belirleyeceğiz. Çevre denetimi ile ilgili bugün Karabük’teyiz. Karabük’te son günlerde sanayi tesislerimizin çevreyi ve havayı kirletmekle ilgili şikayetlerin yoğunlaşması üzerine geldik.

Bilindiği üzere Demir-Çelik tesislerimiz çok eski tesis olmasına rağmen son yıllarda önemli yatırımlar yaptı. Ancak son günlerde KARDEMİR ve MARZİNC gündeme oturmuş durumda. Burada eleştiriler söz konusu. Bu konuda bakanlık olarak ne yaptık, bundan sonra ki politikalarımız ne olacak. Şu an demir-çelik sektörü çok iyi durumda. Karlılıkları çok. Bu iki kuruluşumuzdan bu yatırımları istiyoruz. Bu konuda tavizimiz yok. Dün genel müdürle tekrar görüştük ve büyük bir yatırım olan desülfür yatırımı haricindeki bu yatırımların ihalelerini yılsonuna kadar yapacaklarını söyledi. Tabi ki bizde kendilerine yardımcı olacağız. Teşvik edilmesi noktasında elimizden geleni yapacağız. Bu yatırımları el birliği ile yapacağız. Bu şirketlerimiz çevre bakanlığının katı kurallarına bizi mecbur etmeyecekler. Bizde yardımcı olacağız. Dolayısıyla şu an para kazanıyorlar ve hiç bir bahaneleri yok."

kardemir marzinc mehmet ceylan rafet vergili karabük hava kirliliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
karabüklü     2017-10-11 MEDARI İFTİHARIMIZ OLAN BAKAN YARDIMCIMIZ DİYOR Kİ ÇEVRE BAKANLIĞININ KATI KURALLARI VAR AMA KULLANMAK İÇİN DEĞİL. LAF OLA BERİ GELE KURAL VARSA NEDEN UYGULAMIYORSUNUZ.BİRDE DİYOR Kİ AVUTMA TOPLANTISI DEĞİL BUGÜNE KADAR NİYE AVUTTUNUZ.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı