Advert
sandalye fabrikası karabük

Kardemir Yapacak, Başkan Denetleyecek

Kardemir Çevre Yatırımlarını Yapacak, Belediye Başkanı Denetleyecek

Kardemir Yapacak, Başkan Denetleyecek
Bu içerik 3269 kez okundu.
Advert

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin Kardemir ve Marzinc çevreyi kirletiyor çıkışının ardından, üst üste yaşanan gelişmeler sonrası Kardemir Genel Müdürü Belediye Başkanı ve basın huzurunda çevre yatırımları konusunda söz verdi.

Karabük'te yaşanan hava kirliliği ile ilgili yıllardır süren tartışmalara, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin sert çıkışı damga vurmuştu. Ardından Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan'da kurmayları ile yaptığı basın toplantısında etkin denetim yapılacağı uyarısında bulunmuştu.

VERGİLİ "TARİHTE OLMAMIŞ BİR YAKLAŞIM"

Kardemir yetkililerinin Karabük Belediyesi'ni ziyareti sonrası yapılan basın toplantısında kameralar karşısına geçen Karabük Belediye Başkanı ve Kardemir Genel Müdürü ortak açıklama yaptı.

Karabük Belediye Başkanı Vergili yaptığı açıklamada; "tarihinde olmadık şekilde Kardemir'den çevre konusunda olumlu bir yaklaşım gördük. 2018 yılı sonu itibariyle çevre ile ilgili yapılmamış hiçbir yatırım kalmayacak. Bize söz verdiler. Bizde Karabük halkı adına bu sözün yerine getirilip getirilmediğini denetleyeceğiz." dedi.

Kardemir Genel Müdürü ise "Çevre ile ilgili yatırımlar şimdiye kadar bitmesi gerekiyordu. Emtia fiyatlarındaki artış, 2015-2016 yıllarındaki zarar, yapılan büyük yatırımlar bu yatırımları ertelememize ve ihmal etmemize neden oldu. Şimdiye kadar 100 milyon dolar yatırım yaptık. Bizi zorlayın ve denetleyin. Yılbaşına kadar çevre ile ilgili bütün ihaleleri tamamlayacağız." dedi.

YOLBULAN DİKKAT ÇEKTİ

Kardemir Genel Müdürü ve Belediye meclis üyesi de olan Satınalma müdürünün ziyaretinde Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Zeki Yolbulan'ında bulunması dikkat çekti. Aylardır süren bağımsız yönetim kurulu üyeleri ile ilgili her tartışmada gündemde olan, Kardemir ve Karabük sevgisi konusunda sürekli konuşulan Kardemir Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kamil Güleç'in ortalıklarda görünmemesi, Yolbulan gurubu adına yönetimde olan Ahmet Zeki Yolbulan'ın Ağabey tavrı ve olumlu yaklaşımı ile Karabük Belediyesi ziyaretinde yer alması dikkatlerden kaçmadı.

FİLTRELER KAPALI DEĞİL

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin, Kardemir cuma günden pazartesi kadar bacaların filtrelerini kapatıyorlar şeklindeki çıkışına Kardemir Genel Müdürü, "teknik olarak mümkün değil" şeklinde bir cevapla karşılık verdi.

KARSER HABERLERİ DOĞRU DEĞİL

Karabük Belediyesi'ndeki basın toplantısında konuşan Kardemir Genel Müdürü, Kardemir üzerinden Kanser vakalarının çokluğu ile ilgili haberlerin doğru olmadığını iddia ederken, yıllardır bu iddiada bulunan sağlıkçısından akademisyenlerine, yöneticilerden vatandaşlara nasıl bir cevap verecekleri merak konusu oldu.

TL YE GEÇTİK 120 MİLYON KUR FARKI ZARARI ETTİK

KARDEMİR Genel Müdürü 15 temmuz süreci sonrası TL ye geçtiklerinden dolayı 120 milyon TL kur farkı yedik dedi. Ancak kur farkı oluşması konusunda bir sigorta yapılıp yapılmadığı konusuna açıklık getirmedi.

kardemir hava kirliliği karabük belediyesi rafet vergili ahmet zeki yolbulan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
kadir     2017-10-12 yorumsuz... aynen devam ediyor kardemir bir değişiklik yok sürekli salıyor. yanlız ben karabük derin haber den başka bu konuya dikkat çeken görmüyorum... https://www.researchgate.net/publication/317562750_Karabuk_Ili'nin_Hava_Kirliligi_Analizi_Mart_2017 bu siteye tıklarsanız gerçekleri görebilirisiniz!!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı