Advert
sandalye fabrikası karabük

Ürkmezer Çalışmaları Yerinde İnceledi

Safranbolu Belediyesi tarafından hazırlanan ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2016 yılı Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ve Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Akçasu Deresi Çevre Düzenleme Projesi’ çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

 Ürkmezer Çalışmaları Yerinde İnceledi
Bu içerik 1006 kez okundu.

Safranbolu tarihi çarşı bölgesinde  en çok merak edilen ve ziyaret edilmek istenen yerler arasında yer alan, Akçasu Deresinde yapımına başlanan gezi parkı ve yürüyüş alanları ile gümüş deresi ıslah çalışmaları, Belediye tarafından projelendirilen ve BAKKA tarafından desteklenen,  Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve dere ıslahı ile başlayan çalışmayı çevre düzenlemesi takip ediyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Safranbolu Kaymakamı/Belediye Başkanı V. Fatih Ürkmezer’’ Akçasu deresinde  tabanının temizlenmesi çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları, dere kenarlarında duvar yapımı, ayrıca doğalgaz döşeme çalışmaları hızla devam ediyor. Yolda bulunan kaplama malzeme sökülme işlemi tamamlandı. Daha sonra, dere üzerinde mevcut olan köprülerin asıllarına zarar vermeden restorasyonları da yapılacak.’’ dedi.

Ürkmezer,’’Safranbolu Dünya Miras Kenti olma özelliğini taşımakta; amacımız imkanlar dahilinde atıl vaziyette bulunan, turizme katkı sağlayabilecek alanları bir an önce tesbit edip kullanılır hale getirmektir. Belediyenin bütün birimlerinin çalışmalarını bizzat yerinde inceleyerek ivedi bir şekilde tamamlanması için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz’’şeklinde konuştu.

fatih ürkmezer safranbolu safranbolu belediyesi akçasu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı