Advert
sandalye fabrikası karabük

Safranbolu'daki Şehit Mezarlıkları Bakımdan Geçiriliyor

Belediye bünyesinde hizmet veren Park Bahçeler Amirliği tarafından, şehit mezarlarının bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştiriyor. Mezarlık içerisinde bulunan şehitlikte ummalı çalışmalar titizlikle sürdürülüyor.

Safranbolu'daki Şehit Mezarlıkları Bakımdan Geçiriliyor
Bu içerik 945 kez okundu.

Çalışmalar hakkında bilgiler veren Park Bahçeler Amirliği yetkilileri; "Safranbolu Kaymakamı / Belediye Başkan V. Fatih Ürkmezer’in talimatlarıyla, çevre köylerdeki şehitliklerin ayrıca Safranbolu Aile Mezarlığı içerisinde bulunan şehitlikte çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Ağaçların budanması, otların yolunması, mezarlığın çevresinin düzenlenmesi çiçek dikimi gibi çalışmaları titizlikle gerçekleştirdik."

 Çalışmaların önümüzdeki günlerde de devam edeceğini belirttiler. Mezarlıklarda ve Şehitliklerde yapılan çalışmaları gören vatandaşlar ise, çalışmalardan memnun kaldıklarını ve teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Safranbolu Kaymakamı / Belediye Başkan V. Fatih Ürkmezer konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı; "Mezarlık alanları bir kentin veya mahallenin özel alanları olup bu alanların her türlü ihtiyaçları ile yakından ilgileniyoruz. Vatan, bayrak, din ve namus uğruna seve seve şehitliğe koşan ecdadımızın hatıralarının yaşatılması için özellikle şehitlik alanımızın ihyasına özen gösteriyoruz. Bu manada vatanımız için sınırlarımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda etmiş şehitlerimizi sadece özel günlerde değil yılın bütün zamanlarında anmak gerekir"

safranbolu şehit mezarlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı