Advert
sandalye fabrikası karabük

Çin Heyeti Safranbolu’da Ağırlandı

Devlet Personel Başkanlığı Koordinasyonluğunda, Çin Halk Cumhuriyeti’nin 7 kişiden oluşan üst düzey yöneticileri, Safranbolu Kaymakamlığında ağırlandı.

Çin Heyeti Safranbolu’da Ağırlandı
Bu içerik 886 kez okundu.

Toplantıya, Safranbolu Kaymakamı/Belediye Başkan V. Fatih Ürkmezer ve Devlet Personel Başkan Yardımcısı Adem Dinç başkanlık etti.

Ülkemiz ile Çin Halk Cumhuriyeti’nin arasındaki ilişkilerin ve karşılıklı işbirliğinin gelişmesi bakımından gerçekleştirilen toplantıda, Kaymakamlık ve Belediye’nin çalışma şekilleri anlatıldı. Çin Heyeti’nin Türkiye’yi ziyaret etme amaçlarının Türkiye’de yerel yönetim sisteminin işleyiş şekillerini öğrenmek olduğu belirtildi.

Ürkmezer’den Kaymakamlık ve Belediye ile ilgili bilgi alan Çin heyeti, yerel yönetimin yetki ve sorumluluk alanları, verilen hizmetler, alt birimleri, müdürlükler ve personele ilişkin genel bilgiler istihdam türleri, çalışan sayısı, işe alım eğitim ve ücretler ile  yürütülen faaliyetler ve projeler hakkında detaylı bilgiler aldılar.

Ürkmezer, ziyaretin gerçekleşme amacının "Devlet personel başkanlığımız önderliğinde yürütülen Çin Halk Cumhuriyetinin personel birimi işbirliği ile  yürütülen bir ayağıdır. Bugün gerçekleştirilen toplantıda Çin Devleti yerel yönetim birimlerinin yetkililerinin, bizlerden Kaymakamlık ve Belediyemizin çalışma sistemlerini, yetki ve sorumluluk alanlarını personel istihdamı gibi çeşitli konularda bilgi istediler. Devlet Personel Başkan yardımcısı Adem Dinç ile beraber slayt sunumları eşliğinde kendilerine işleyiş hakkında detaylı bilgiler aktardık’’ dedi.

Ürkmezer, "Öncelikle Devlet Personel Başkanlığına ve Çin Halk Cumhuriyeti yetkililerine Safranbolu’yu tercih ettikleri için teşekkür ediyorum’’ dedi.

Yaklaşık iki saat süren toplantının ardından karşılıklı hediye takdimi yapıldı. Toplantı sonrası Safranbolu’nun tarihi ve kültürel yerleri gezilerek tarihi hakkında bilgiler verildi.

çin heyeti safranbolu safranbolu belediyesi çin halk cumhuriyeti adem dinç fatih ürkmezer safranbolu kaymakamlığı safranbolu haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı