Advert
sandalye fabrikası karabük

Bakan Yardımcısı Ceylan, İran ile Çevre Alanında İşbirliği Anlaşmasını İmzaladı

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, İran İslam Cumhuriyeti ile Türkiye arasında imzalanan Çevre Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı’nın Uygulanmasına Yönelik İki Yıllık Eylem Planı’na imza attı.

Bakan Yardımcısı Ceylan, İran ile Çevre Alanında İşbirliği Anlaşmasını İmzaladı
Bu içerik 648 kez okundu.

Türkiye ile İran İslam Cumhuriyeti arasında çevre alanında işbirliğini öngören Eylem Planı, İran Dışişleri Bakan Yardımcısı İbrahim Rahimpur ile Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan tarafından imzalandı. Çankaya Köşkü’nde Başbakan Binali Yıldırım ile İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri’nin nezaretinde imzalanan mutabakat zaptının ardından Başbakan Yıldırım ile Cihangiri ortak basın toplantısı düzenledi. 
ÇANKAYA KÖŞKÜ’NDE RESMİ TÖREN İLE KARŞILANDI 
Çankaya Köşkü’nde, İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri’yi sabah saatlerinde resmi törenle karşılayan Başbakan Binali Yıldırım ve beraberindeki heyet, daha sonra heyetler arası görüşmeleri gerçekleştirmek üzere bir araya geldi. Taraflar, görüşmelerin ardından farklı konularda anlaşmaların imzalanması için masaya otururken, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Ceylan ile İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Rahimpur, Çevre Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı'nın Uygulanmasına Yönelik İki Yıllık Eylem Planı'na imza attı. 
ÇEVRE ALANINDA İŞBİRLİĞİNE GİDİLECEK 
Türkiye ile İran arasında iki ülke temsilcileri tarafından imzalanan Eylem Planına göre Türkiye ve İran, 2 yıl süresince çevre alanında farklı konularda iş birliğine gidecek. Buna göre, Çevresel Etki Değerlendirme Uygulamaları, Entegre Atık Yönetimi, Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği ve Entegre Kirlilik Önleme ve Kontrolüne ilişkin Uygulamalar, Uzun Menzilli Sınır Ötesi Hava Kirliliği ve Toz Taşınımı, Entegre Atık Su Yönetimi, İklim Değişikliği Alanında İşbirliği ve diğer çevresel konularda işbirliğine gidilecek.

İbrahim Rahimpur Mehmet Ceylan türkiye iran anlaşması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı