Advert
sandalye fabrikası karabük

Ayyıldızlı Stad’ın Kaymasını Durduracak İhale Yapıldı

Karabük Üniversitesi içerisinde yapılan ve yaşanan kaymaların ardından tartışmalara neden olan Ayyıldızlı Stad ile ilgili ihale yapıldı.

Ayyıldızlı Stad’ın Kaymasını Durduracak İhale Yapıldı
Bu içerik 3952 kez okundu.
Advert

Karabük Üniversitesi içerisinde yapılan ve yaşanan kaymaların ardından tartışmalara neden olan Ayyıldızlı Stad ile ilgili ihale yapıldı.

Karabük Üniversitesi yerleşkesi içerisinde bulunan ve 20 Milyon liraya (eski para ile 20 Trilyon) mal olan Ayyıldızlı stadda kayma ve göçükler oluşması nedeniyle uzun süre tartışmalara neden olmuştu.

Yaşanan kaymaların gündeme gelmesi üzerine Karabük Üniversitesi Rektörü Polat, ben üniversitesinin parasını buradaki kaymanın durdurulması ile ilgili yapılacak çalışmaya harcayamam demiş ve Kalkınma Bakanlığı, Çevre Bakanlığı gibi bakanlıklar aracılığıyla yaptırmanın yollarını aramış, görüşmelerde bulunmuştu.

Uzunca bir süredir sessizliğini korumaktayken edindiğimiz bilgilere göre geçtiğimiz günler Ayyıldızlı Stadda ki kaymayı durduracak ihale Karabük Üniversitesi tarafından gerçekleştirildi. Edindiğimiz bilgilere göre ihaleyi 19 Milyon TL ye (eski para ile 19 trilyon) Uluova firması aldı. Söz konusu firmanın bölgemizde baraj ve yol ihaleleri de aldığı belirtiliyor. İhale sonucunun netleşmesi için prosedür ve incelemelerin devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan stadda ki kaymayı durduracak çalışmanın Karabük Üniversitesi kaynaklarından yapılacağı iddia edilirken henüz bu konu da bir açıklama yapılmadı. Bazı vatandaşlar ise 20 trilyona yapıldı 19 trilyon da kaymanın durdurulması için harcanacak, bu nasıl iş şeklinde serzenişlerini dile getirdiler.

karabük üniversitesi karabük üniversitesi ay yıldızlı stadyum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatan millet     2017-10-21 Önce olaylara bakış açınıza tadilat yapılmalı Yenice Meslek yüksek okuluna tadilat yapılacakmış Karabük Üniversitesi Rektörümüzün bu açıklaması ne kadar tuhaf 2014-2015 akedemik yılında açılan eğitim öğretime tam manasıyla hazır olan ama öğrencisi ve bölümü olmayan bir okula tadilat yapılacakmış büyük uğraşlar neticesinde ışık saçan toplumu aydınlatan gençliği yetiştirmek için yapılmış olan Yenice Myo neden hala bir bölümle kalmıştır önce bunun üzerine tadilat yapılması lazım kaderine terk edilmiş ötekileştirilmiş adeta bir sürgün yeri olarak görünen düşüncelere tadilat yapılması lazım böyle neciz bir okulun yok olmasına atıl tutulmamasına tadilat yapılması lazım körelmiş beyinlere kararmış vicdanlara tadilat yapılması lazım ey millet orada yakında bir okul var her şeyiyle eğitime öğretime hazır ama kaderine terk edilmiş bir milli servet var yok olmasına göz yumulmuş önce bu düşüncelere tadilat yapılması lazım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı