Advert
sandalye fabrikası karabük

Bingöl’lü Öğrenciler Safranbolu'yu Geziyor

​"Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Bingöl’den gelen 120 öğrenci Safranbolu’yu gezdi.

Bingöl’lü Öğrenciler Safranbolu'yu Geziyor
Bu içerik 1149 kez okundu.
Advert

Proje kapsamında, Bingöl’den Safranbolu’ya gelen 120 öğrenci Safranbolu gezisi öncesi Safranbolu Kaymakamı/Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer ile sabah kahvaltısında buluştu.

Ürkmezer duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade etti;

"Türkiye'nin Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerindeki 50 bin öğrenciye batı bölgelerini tanıtmak için İçişleri Bakanlığının "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Bingöl’den 120 öğrenci Safranbolu’ya  geldi. Böylece doğudan batıya, batıdan doğuya bir kardeşlik köprüsü oluşturulacak. Çocuklarımız ilk defa şehir dışına çıkıyorlar. İlk defa uçağa ve büyük otobüse biniyorlar, kendi yaşam alanlarının dışındaki bir coğrafyayı görüyorlar. Çocuklarımız 15-16 yaşlarındalar, büyük çoğunluğu kendi okullarından başka bir okul da görmemiş. Kendi köyünden başka bir köyü  görmemiş. Buralar çocuklarımıza çok ilginç ve farklı geliyor. Ama bununla birlikte kardeşlik köprülerinin kurulmasıyla bunlar artık onlara yabancı olmayacak.”

Proje dahilinde 21 ilden toplam 50 bin öğrenci Batı Karedeniz ve Karadeniz illerine gönderilecek.

Biz Anadoluyuz Projesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
KısıkSesler     2017-10-23 Hoş gelmişler sefalar getirmişler.Onlar bizim çocuklarımız ve şu anda da ilimizin misafirleri.Proje ise on numara.Ancak organizasyonda bir sorun var.Çünkü bu çocukları ildeki yurtlarda konaklattılar ve yurtta kalan öğrencilere de hadi toplayın valizi evinize dediler.“Gitmek istiyor musunuz? Yol paranız var mı? Ne durumdasınız?”vs. soran olmadı. Velisi devreye girene “hadi sen de bari odandan çık da toplantı odasında yatıver”dediler.Ve 50.000 bin öğrenci geleceğini öğreniyoruz. Bizim ki de çocuk.
Biz Kısık Sesleriz     2017-10-23 Hoş gelmişler sefalar getirmişler.Onlar bizim çocuklarımız ve şu anda da ilimizin misafirleri.Proje ise on numara.Ancak organizasyonda bir sorun var.Çünkü bu çocukları ildeki yurtlarda konaklattılar ve yurtta kalan öğrencilere de hadi toplayın valizi evinize dediler.“Gitmek istiyor musunuz? Yol paranız var mı? Ne durumdasınız?”vs. soran olmadı. Velisi devreye girene “hadi sen de bari odandan çık da toplantı odasında yatıver”dediler.Ve 50.000 bin öğrenci geleceğini öğreniyoruz. Bizim ki de çocuk.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı