Advert
sandalye fabrikası karabük

Alparslan Gazi Anadolu Lisesi’nde Öğrencilerden Para mı Toplanıyor?

Alparslan Gazi Anadolu Lisesi’nde Öğrencilerden Para mı Toplanıyor?

Alparslan Gazi Anadolu Lisesi’nde Öğrencilerden Para mı Toplanıyor?
Bu içerik 5371 kez okundu.

Karabük Aydınlıkevler Mahallesinde bulunan Alparslan Gazi Anadolu Lisesi’nde öğrencilerden yardım adı altında sürekli para toplandığı iddiası kafaları karıştırdı.

Vatandaşlar arasında yapılan konuşmalar göre, her sınıftan bir öğrenci görevlendirilerek, öğrencilerden yardım maksatlı para toplandığı, hatta her ay belli bir tutara ulaşması istendiği ancak toplanan paralar ile ilgili hiçbir makbuz verilmediği belirtiliyor.

Bağış ve yardımların hangi amaçlarla, hangi şartlarla yapılacağı yasalarla düzenleniyor. Toplanan bağış ve yardımlar ile ilgili önceden valilikten izin alınması ve onaylı makbuz karşılığı yapılması gerekiyor.

Kamuoyunda konuşulan bu iddiaların doğruluğu konusunda Okul Müdür Vekili Zeki Öz'ün bilgisi olup olmadığı, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve Karabük Valiliği’nin en kısa sürede gerekli araştırmaları yaparak açıklama yapması bekleniyor.

karabük alparslan gazi anadolu lisesi zeki öz para toplama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
eğri oturalım.doğru konuşalım     2017-10-26 sn editör ülkemizde temel eğitim anayasal olarak ücretsizdir..ancak her yıl okullarda ödenek olmadığı ve okul ihtiyaçlarının giderilmesi için bu şekilde paralar toplanıyor..bende öğrenci velisiyim ve Safranbolu da bankaya yatırılmak kaydı ile okulların tamamında para toplanıyor ..basın olarak bu konuya eğilmeniz temennisi ile ..saygılar
Anonim öğrenci     2017-10-25 Ben bu okulun öğrencisiyim.İzinsiz rüşvet için tehdit ediyorlar.Yazık bu öğrencilere.Zeki Öz istifa...
Öğrenci     2017-10-25 Hiç bir gelirleri olmamasına rağmen öğrencilerden bu şekilde para toplanması gerçekten çok hassas bir durum. Milli Eğitim Müdürlüğünün en kısa zamanda bu duruma el atmasını umuyorum
öğrenci velisi     2017-10-24 Karabük İl milli eğitim olarak hiçbir okuldan bağış, yardım, spor parası, yardımcı kitap parası fotokobi parası projeksiyon parası vb şeyler adı altında para alınmaması hususunda tüm okullara bilgi verilmesi gerekmektedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı